Le Monde’a yeni talip

Rus milyarder Gleb Fetissov'un Fransa'nın saygın gazetesi Le Monde'a talip olduğu ileri sürüldü.

22.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Rus milyarder Gleb Fetissov’un Fransa’nın saygın gazetesi Le Monde’a talip olduğu ileri sürüldü. Rus Kommersant gazetesindeki haberde, "Ma Bank" banka grubunun sahibi olan Fetissov’un bir teklifte bulunduğu ve "Benim için bu her şeyden önce bir iş. Gazeteyi geliştirip kontrol bloğunu muhafaza edeceğim" dediği belirtildi.

Fetissov’un Fransız yatırımlarıyla ilgilenen Rusların ilanlarını Le Monde’a çekmeyi planladığını söylediği de kaydedildi.
 
Mali zorluklar içindeki Le Monde hisselerini satın almak için Nouvel Observateur’ün "France Telecom" şirketiyle birlikte teklif verdiği belirtilmiş, daha önce bankacı Matthieu Pigasse, iş adamı Pierre Berge ve "Free" isimli özel telekomünikasyon şirketi sahibi Xavier Niel’in üçlü bir teklifte bulunduğu açıklanmıştı.
 
Le Monde’da hissesi bulunan İspanyol El Pais gazetesinin sahibinin de gazetedeki hisselerini artırmayı palanladığı bildirilmişti. Gazetenin satışı için son teklif verme süresinin 21 Haziran olduğu ifade edilmişti.
 
cnnturk.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.