MediaCat

Güldeniz Şeşen’in Cannes Lions tahminleri

Sektörün önde gelenleri Cannes Lions 2017 favorilerini paylaşıyor.

Güldeniz Şeşen’in Cannes Lions tahminleri

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl 17-24 Haziran’da gerçekleşecek. Sektör etkinliğe hazırlanadursun, bizler de MediaCat olarak geçen yıl ilkini yayınladığımız Cannes Lions özel haber dizimize kaldığı yerden devam ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen kreatiflerine Cannes’dan ödülle döneceğini öngördükleri favori kampanyalarını ve bu kampanyaları onlar için favori kılanın ne olduğunu sorduğumuz diziye 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk, Wanda Digital Kreatif Direktörü Enis Baruh, Cheil Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Alametifarika Kreatif Direktörü Odisseas Sevsevme, Concept Kreatif Grup Başkanı Ufuk Işık, Manajans/JWT Kreatif Direktörü Sami Basut, Puck Global Kreatif Direktörü Haluk Erkmen, Serdesin Baş Fikir Esnafı ve Patronu Serhat Bayram, Punch Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Ogilvy & Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, Alametifarika Kreatif Direktörü Ozan Özüm Özbey, BLAB Kurucusu ve Kreatif Direktörü Taylan Yapıcı ve Happy People Project Ajans Başkanı Yaşar Akbaş‘ın ardından Tribal Worldwide İstanbul Kreatif Grup Başkanı Güldeniz Şeşen ile devam ediyoruz.

“Bu iş Cannes’dan ödülle dönmeli” dediği kampanyaları paylaşmadan önce ufak bir notu var Güldeniz Şeşen’in…

Cannes Lions’ta son birkaç yıldır yükselen trend Goodvertising. Artık sadece markaların kaderini değiştiren değil, insanların kaderini de değiştiren, “iyilik” yapan işler iyi iş kategorisinde değerlendiriliyor.

Her yıl dünya gündemine paralel olarak Cannes’da da belli bir konu öne çıkıyor. Son iki yıldır öne çıkan konu ise Gender Equality. 2015’te bunun için yarışmaya yeni bir kategori bile eklendi: Glass Lions – Lion for change. Ve Cannes tarihinde ilk kez bu yıl, jürinin yaklaşık yüzde 50’si kadınlardan oluşuyor.

Bu konuya eğilmese de yarışmada öne çıkan oldukça fazla iş var elbette. Ama ben MediaCat’in “Kreatiflerin Cannes Lions 2017 tahminleri” listesinde yer verilen ilk kadın olarak, tahminlerimi biraz bu yönde kullanmak istiyorum.

Marcia Zuckerberg – Forbes Brezilya

Ajans: Ogilvy Brezilya

Dünyanın en zengin isimleri kadın olsalardı, yine de bu kadar zengin olurlar mıydı?
Sadece yüzdelerle değil, yüzlerle konuşuyor…

Marcia Zuckerberg ile tanışmak isteyenler buraya

Marcia Zuckerberg ile tanışmak isteyenler buraya

Marcia Zuckerberg ile tanışmak isteyenler buraya
İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.