MediaCat

“Pascal ile milattan öncesinden tanışırız”

Mustafa Topaloğlu ve Pascal Nouma ile “Galaksinin en soğuk çayı didi” kampanyasının öyküsü.

“Pascal ile milattan öncesinden tanışırız”

Çaykur’un soğuk çay markası didi, bu yaz karşımıza “buz gibi” bir kampanya ile çıkıyor. Şarkıcı Mustafa Topaloğlu ile eski futbolcu Pascal Nouma’yı bir araya getiren kampanya kapsamında hazırlanan reklam filmlerinde ise ikilinin “soğuk” esprileri havada uçuşuyor.

Ne esprilerin ne de filmlerin ardı arkası kesilecek gibi değil. Hal böyle olunca biz de araya ufak bir giriş yapalım diyerek  Mustafa Topaloğlu ve Pascal Nouma ile kampanyanın hikâyesi üzerine ufak bir söyleşi gerçekleştirdik.

“Galaksinin en soğuk çayı didi” kampanyasına nasıl dahil oldunuz, proje size nasıl ulaştı?

Pascal Nouma: Bir gün menajerim aradı, böyle bir projeden bahsetti, çok hoşuma gitti. Zaten didi’nin ajansı M.A.R.K.A. ile Türkiye’deki ilk reklam filmimi çekmiştik, teklifi hemen kabul ettim.

Mustafa Topaloğlu: didi markasını Türkiye’yle tanıştıran M.A.R.K.A. bu eğlenceli kampanyayı hazırlamış ve Pascal’la iyi bir ikili olacağımızı düşünmüş. Ortak dostlarımız aracılığıyla bana ulaştılar. Ben de severek kabul ettim.

İkiniz önceden tanışıyor muydunuz yoksa kampanya vesilesiyle mi tanıştınız?

MT: Pascal’la milattan öncesinden tanışırız.

PN: Mustafa Abi’yle bizim radyoya ziyarete geldiğinde tanışmıştık. O gün beni çok etkilemişti, bizim radyo programımıza birçok konuk geldi ama Mustafa Abi elinde güzel bir pastayla gelmişti. Çok hoşuma gitmişti bu hareketi.

Çalışma arkadaşı olarak birbirinizi nasıl tanımlarsınız?

PN: Süper, süper, süper! Çok canayakın ve esprili. Bazen konuşmadan gözlerimizin içine bakıp gülebiliyoruz. Kaprisi olmayan, babacan, çok canayakın bir insan Mustafa Abi.

MT: Keyif aldığım bir kardeşim. Pascal saygılı, birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum bir can kardeşimdir.

Kampanya iki karakterin birbirlerine yaptıkları soğuk esprilerden oluşuyor. Esprilere sizin de katkınız oluyor mu yoksa hazır metinler üzerinden mi ilerliyorsunuz?

PN: Genelde Mustafa Abi’den bana fırsat kalmıyor. Tabii ki metinler önceden hazır geliyordu ama Hulusi Abi’nin [Hulusi Derici] ve Mustafa Abi’nin çekim esnasında çok eğlenceli dokunuşları oldu.

MT: Espriler ana olarak çok güzeldi. Kendi telaffuzlarımı da yer yer kullanmamı sağ olsunlar ajans, yönetmenimiz ve didi yetkilileri desteklediler. Ekiple uyum bir harikaydı. Hem didi’yi hem M.A.R.K.A. ajansı tebrik ediyorum.

Çekimler mi daha keyifli yoksa kampanya yayınlandıktan sonra kendinizi izlemek mi?

PN: Her ikisi de, çekimlerde çok güldük ama daha sonra montajlanmış halini izleyince daha da fazla gülüyorsunuz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.