MediaCat

Korkunun sınırlarının peşinde

Bilim insanlarıyla bir araya gelen eğlence parkı Liseberg, korkunun sınırlarını keşfedecek gönüllüler arıyor.

İsveç eğlence parklarından Liseberg ve ajansı Welcom, korku tutkunlarının dayanabilecekleri en üst korku sınırını keşfetmek için harekete geçti.

Cadılar Bayramı öncesinde Aarhus Üniversitesi Rekreasyonel Korku Laboratuvarı’ndan bilim insanlarıyla bir araya gelen Liseberg, korkunun sınırlarını belirleyecek korku deneyi için gönüllü arayışına koyuldu. Katılımcıların tüm seyahat ve konaklama masraflarının Liseberg tarafından karşılanacağı deney 11 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Katılımcıları nelerin beklediğinin belirsiz olduğu deneyle, Liseberg Halkla İlişkiler ve İletişim Direktörü Mårten Westlund’un tabiriyle “eğlence ile tatsızlık arasındaki tatlı noktanın keşfi” ve de elbette ziyaretçi sayısının artırılması hedefleniyor.

Korku filmi izlemek ya da perili evleri ziyaret etmek gibi korkutucu eğlence aktivitelerinin olumlu psikolojik etkileri olabileceğini ifade eden Aarhus Üniversitesi’nden Mathias Clasen, “Öyle görünüyor ki bu tip aktiviteler bir çeşit korku aşısı işlevi üstlenebilir, duygu düzenleme pratiği yaparak ve sınırlarımızı genişleterek stres ve kaygıya karşı direnç oluşturabilir. Liseberg ile gerçekleştireceğimiz işbirliği ve araştırmanın sonuçlarının gerçek hayatta korkutucu eğlenceyi optimize etmek için nasıl kullanılabileceğini göreceğimiz için heyecanlıyız” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.