Köpek sahiplendirmenin farklı bir yolu

Samsung'dan İsrail'de bir taşla iki kuş vuran bir kampanya.

04.05.2018 - 14:39 | Sencer Uçar

Köpek sahiplendirmenin farklı bir yolu

Köpek sahiplenmeleri konusunda insanları cesaretlendirme niyetindeki Samsung, teknolojinin gücünü arkasına alarak, bu yılın Şubat ayında İsrail’de anlamlı bir kampanyaya imza attı.

Hayvan haklarının korunması için faaliyet gösteren Let Animals Live adlı dernek ile birlikte hareket eden marka, insanların yüzde 37’sinin, tüy dökmelerini gerekçe göstererek köpek sahiplenmekten vazgeçtiklerini ortaya koyan bir araştırmadan yola çıkarak, köpek sahiplenenlere tüy toplama teknolojisine sahip bir elektrikli süpürge hediye etmeyi vaat etti.

Kampanyanın yeni yayınlanan vaka videosu ise markanın amacına nasıl ulaştığını gözler önüne seriyor. Vaka videosuna bakıldığında, Leo Burnett İsrail imzalı kampanyanın, yuva arayan altı köpek için hazırlanan altı farklı video ile hayata geçirilmesinin ardından, Tel Aviv’de binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen sahiplendirme etkinliği ile devam ettiği görülüyor. Sonuç olarak, sahiplendirilmeleri niyetiyle etkinliğe getirilen tüm köpekler, yeni yuvalarına kavuşmuş oluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Samsung
  • Reklam Ajansı: Leo Burnett İsrail
Kaynak: Branding in Asia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.