MediaCat

Konuşulması gereken hassas bir içerik

Molped yeni kampanyasında herkesi regl hakkında konuşmaya davet ediyor.

Konuşulması gereken hassas bir içerik

Biyolojik bir olgu olan reglin utanılacak, saklanacak bir yanı olmadığına ve tabulaşmış regl konusunun konuştukça normalleşeceğine inanan Molped, regli odağına alan bir reklam filmi yayınladı.

Instagram ve Twitter’dan hassas içerik ibaresiyle sansürlü olarak paylaştığı videoyla “Regl oluyoruz, regl oldum diyoruz, regl konuşmaktan utanmıyoruz” diyen Molped’in yeni kampanyası reklam ajansı Muse İstanbul imzası taşıyor.

Sosyal medyada #benderegloluyorum ve #kızsözü etiketleriyle paylaşılan kampanya hakkında konuşan Hayat Kimya Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez şu açıklamada bulundu:

Konuşulması gereken hassas bir içerik“Hem marka misyonumuz hem de topluma karşı duyduğumuz sorumluluk gereği sosyal medyada karşımıza çıkan tabulara karşı bir kez daha ‘Regl olmak utanılacak bir şey değildir’ mesajının altını çizme ihtiyacını duyduk. Regl oluyoruz; regl olmaktan utanmıyoruz, ped almaktan ve gizlemeden taşımaktan utanmıyoruz, konuşmaktan utanmıyoruz… Kadına karşı ayrımcılığın araçlarından biri durumunda olan regl olgusuna yönelik önyargıları ne kadar değiştirirsek, önce kadınlara sonra topluma o kadar katkıda bulunmuş olacağımıza yürekten inanıyoruz. Ve bu tabular da biliyoruz ki konuştukça yıkılacak. Tüm kadınları bu tabuyu yıkmaya davet ediyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.