Kiraz Mevsimi özel bölümü ile Sosyal TV’de birinci sırada

1-3 Ağustos tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

04.08.2014 - 16:54 | MediaCat

Kiraz Mevsimi, Sosyal TV izleyicilerinin bileğinin hakkı ile bir Cuma gecesini daha Sosyal TV’de zafer ile kapattı. Yayına bir hafta ara veren dizi bu Cuma özel bölümü ile izleyicileri ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitledi. 6,610 izleyiciden toplamda 9,549 Tweet alarak dizi yayılımda 9,152,805 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.  İzleyiciler genel olarak yeni bölümün yokluğuna hayıflanırken, tekrarların çokluğuna ve bu özel bölüm yerine yeni bölümü tercih ettiklerini dile getirdiler. Bölüm sonunda yayınlanan fragman ise bir haftadır sabırsız bir bekleyiş içinde olan hayranları biraz olsun rahatlatırken, fragmanda Öykü-Ayaz çiftinin daha da yakınlaşması yeni bir heyecanlı bekleyiş daha yarattı.

Show TV’nin yeni dizilerinden Otel Divane, Sosyal TV’de yavaş yavaş kendine bir yer edinmeye başladı ve Cuma gecesini toplamda aldığı 2,834 Tweet ile ikinci sırada tamamladı. Vine fenomenlerinden Murat Sakaoğlu oyunculuğu ile Sosyal TV izleyicilerden destek gördü. Ayşegül Aldinç hayranları, bir gün Aldinç’in de diziye konuk olması konusundaki isteklerini dile getirdiler.

Alabora, Cuma akşamki yayını ile Sosyal TV’de üçüncü sırada yer aldı. İzleyicilerin alışmasının zaman aldığı yarışma programı, Survivor’a benzemekle eleştirilmeye devam ederken bir yandan da yarışmacılar arasında yaşanan duygusal yakınlaşmadan dolayı izdivaç programlarını andırdığı ile ilgili yorumlar aldı. İzleyicilerin bazıları yarışmacılardan Nihal’in sinir bozucu olduğu ile ilgili yorumlar paylaştı.

Kanal D’nin gözde yaz dizisi Ulan İstanbul, bu Cumayı da dördüncü sırada tamamladı. Dizi 1,620 izleyiciden toplamda 1,916 Tweet alarak yayılımda 1,583,325 izleyicinin Twitter akışına ulaştı.

Diğer Yarım, ikizlerin maceraları peşinde Sosyal TV izleyicisini sürükleyerek bu yayın gününü de ilk beşte kapattı. İzleyiciler dizinin izledikleri en güzel dizilerden biri olduğunu sıklıkla dile getirirken bir yandan da Esma & Ecevit ve Zeynep & Meryem ne kadar sıcak ve samimi buldukları ile ilgili yorumlarını paylaştı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu

Hafta içi izledikleri bölümlere doyamayan Kiraz Mevsimi izleyicileri bu Cumartesi de dizileri için klavyelerinin başındaydı. Dizi toplamda 2,593 izleyiciden 3,787 Tweet alırken yayılımda 2,680,483 izleyicinin Twitter akışına ulaştı. İzleyiciler yeni fragmanın da yayınlanması ile haftalık öngörülerini paylaşmaya başladı. Öykü ve Ayaz’ın birbirlerine iltifatlarından alıntılar ve sahneler paylaşan izleyiciler bir yandan da dizilerini bu yazın en başarılı ve güzel dizisi ilan ettiler. Ulan İstanbul, Kiraz Mevsimi’nin arkasından toplamda aldığı 1,090 Tweet ile ikinci sırada geldi. Kardeş Payı ise tekrar bölümü ile Cumartesiyi üçüncü sırada tamamladı. Sosyal TV izleyicileri “Sen bana dam ol ben sana adam olayım..” gibi esprileri sık sık paylaştı.

Pazar günü ekranlarının başındaki Sosyal TV izleyicileri Alabora’da Ezgi ve Savaş’ın karşı karşıya gelişini konuştu. Nihal ile ilgili tartışmalar devam ederken hayranları onun kendi değimleri ile “savaşçı ruhu” ve “karakterli” duruşundan bahsederek yarışmacıya destek oldular. Yarışmacılardan Umut’un doğruları konuştuğunu ve dobra olduğunu paylaşan izleyiciler bir yandan da Ezgi-Savaş ilişkisinin gidişatı ile ilgili “Allah kimseye böyle karaktersiz bir sevgili vermesin, Savaş gibi sevgilim olacağına yalnız ölürüm daha iyi” ve “Orkun, Maya, Savaş, Ezgi vay arkadaş evlenin de gönderin şunları :D:D:D #alabora saçma dörtlü” gibi yorumlar yaptı. Yarışma Pazar gününü 2,893 izleyiciden aldığı toplam 4,084 Tweet ile birinci sırada kapattı. Kiraz Mevsimi 2,787 Tweet ile ikinci sırayı kaparken, Ulan İstanbul hemen arkasından toplamda aldığı 1,255 Tweet ile üçüncü sırada geldi.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 1-2-3 Ağustos 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.