KFC Türkiye’den çevre dostu ambalajlar

Marka bundan sonra ambalajlarında FSC sertifikalı çevre dostu kâğıt malzeme kullanacak.

07.10.2021 - 11:54 | MediaCat

KFC Türkiye'den çevre dostu ambalajlar

KFC Türkiye; sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde 2021 Nisan ayında duyurduğu Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması olan Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt ürünlerine geçiş sürecini, yenilenen ambalajların tüm restoranlarda yerini almasıyla tamamladı. KFC Türkiye, FSC sertifikalı ürünlere geçişiyle birlikte restoranlarında kullandığı yıllık ortalama 950 ton kâğıdı, orman verimliliğini ve biyolojik çeşitliliği koruyan kontrollü kaynaklardan elde ederek, ekolojik süreçlere artı değer sağlayacak.

Markanın “Kâğıtları Farklı Cidden” mesajı ile desteklediği iletişim kampanyasında, ikonik kırmızı KFC logosu proje lansmanına özel olarak sınırlı sayıda üretilen ambalajlarda geçici olarak yeşile dönüştürüldü.

KFC'den çevre dostu ambalajlar

KFC Türkiye CEO’su Feliks Boynuinceoğlu

Gelecek nesillere daha yaşanabilir ve daha yeşil bir dünya bırakmak için yapılan çevreci yatırımların tamamını çok değerli bulduğunu belirten KFC Türkiye CEO’su Feliks Boynuinceoğlu konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “KFC Türkiye ailesi olarak en değerli projelerimizden olan FSC sertifikalı ürünlere geçişimizi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kapsamı ne olursa olsun atılan her çevre dostu adımın, birleşince büyük etkilere sebep olduğuna inanıyorum. Biz de ‘Kâğıtları Farklı Cidden’ söylemiyle yola çıkarak ikonikleşmiş kırmızı logomuzu proje için kısa süreliğine sınırlı sayıda üretilen yeşil tasarımlarımız ile değiştirerek yenilikçi vizyonumuzu, projeye olan inancımızı, cesaretimizi ortaya koyarak daha çok kişinin dikkatini çekmeyi, konunun geniş kitleler tarafından biliniyor ve destekleniyor olmasını hedefledik. FSC sertifikalı kâğıt ambalajlarımızla sektörümüze ilham vererek, Türkiye’ye özel bu anlamlı çalışmamızla örnek olacağımızı düşünüyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.