KFC Türkiye yine satılıyor

2017'nin son günlerinde el değiştiren şirketin tekrar satılması gündemde.

19.04.2018 - 11:00 | Sencer Uçar

KFC Türkiye iletişim ajansını seçti

Yum Brands tarafından Dubai merkezli özel sermaye fonu Abraaj Group’a satışı Aralık 2017’de gerçekleşen KFC Türkiye‘nin tekrar satılması gündemde. Zira Abraaj Group, KFC Türkiye’yi satmayı veya grup içindeki başka bir işletmeye devretmeyi değerlendiriyor.

Hürriyet’in Wall Steet Journal’a dayandırdığı habere göre, satınalmada finansman temin ettiği 6 milyar dolar büyüklüğündeki global satınalma fonunu iptal etme kararı alan Abraaj Group, 3 milyar dolarlık bir kaynağı yatırımcılara iade etme durumda için KFC Türkiye’yi elden çıkarmayı gündemine aldı.

Konuya yakın kaynakların Wall Street Journal’da yer alan açıklamalarında, KFC Türkiye’nin iptal edilen yeni fonun bir parçası olduğu, Abraaj Group’un değerlendirdiği seçenekler arasında KFC Türkiye’nin 2016’da Türk şirketlerine destek için oluşturulan 526 milyon dolar tutarındaki sermaye havuzuna transfer edilmesinin de bulunduğu ifade ediliyor.

Abraaj Group ise yaptığı açıklamada herhangi bir varlığın zorunlu olarak satılması ihtiyacı olmadığını, KFC Türkiye’nin satılması halinde bunu şirketin temel göstergeleri çerçevesinde yapacağını vurguladı.

Türkiye’ye Süzer Grubu şirketlerinden Turkent A.Ş. tarafından getirilmiş, 2013 yılında işletme hakları esas sahibi ABD’li Yum Brands’e satılmıştı.

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.