Kenan Ünsal hakkında bilmediğiniz 6 şey

Kenan Ünsal hakkında bilmediğiniz 6 şey

Muhabbet'in kurucu ortağı Kenan Ünsal hakkında herkesin bilmediklerini öğrenmeye davetlisiniz.

09.03.2022 - 12:27 | Simge Şenses

2016/17 yılları arasında kreatiflerin bilinmeyen yönlerini okurlarla buluşturduğumuz eğlenceli içerik serimiz “… hakkında bilmediğiniz 6 şey” yeniden sizlerle. Sayfanın yeni konuğu ise BÜRO Kreatif Direktörü Esra AyasVMLY&R Chief Strategy Officer’ı Fatih Tüylüoğlu ve Alametifarika Yönetici Kreatif Direktörü Ozan Özüm Özbey‘in ardından Muhabbet Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Kenan Ünsal.

Müziğe ve eski eşyaların ruhuna tutkun; zihninin kıvrımlarını 20 yılı aşkın süredir defterlere işlemeyi huy edinmiş bir Cihangirli Kenan Ünsal. İyisi mi, bir an önce sizi kendi kendisini anlattığı keyifli satırlarla baş başa bırakalım.

1. Doğduğum yer kaderim oldu.

1978’te dünyaya geldiğim Cihangir Polikliniği’nin doğum katı olan -3 katına yıllar sonra ev sahibi olarak geri dönme tesadüfü bende halen tatlı bir şaşkınlık yaratıyor.

Kenan Ünsal hakkında bilmediğiniz 6 şey

2. Müzik benim için bir yaşam biçimi.

Babylon’la başlayan ve geri kalan tasarım kariyerimi dolduran müzikal işler hayatımda yeni bir uğraş alanı yarattı. DJ’lik kariyeri beni maddi olarak zengin etmese de birçok geceye dair unutulmaz anları hatıra bıraktı.

Kenan Ünsal hakkında bilmediğiniz 6 şey

3. Beşiktaşlılık dededen kalma.

Beşiktaş Çarşı’da şu an Define Büfe olan Kenan Balık Evi’nde dedemle babamdan esnaflığı ve ticareti öğrendim. Dükkânı ben doğunca aldıkları için isim hakkını bana vermeyi uygun görmüşler :)

Kenan Ünsal hakkında bilmediğiniz 6 şey

4. Eskiciyim.

Yeni bir eşyanın, aracın veya nesnenin hayata gelmesine sebep olmamaya çalışıyorum. Evimdeki eşyaların çoğunluğunun, kullandığım arabanın ikinci el olması bende huzur hissi yaratıyor. Bir nesnenin ömrü sona erene kadar hayatına devam etmesi gerektiğine inanıyorum.

5. Hem siyah hem beyazım.

Tam bir yengeçim. Benimle vakit geçirenler duygusallığımdan ara sıra mutsuz olsalar da bu değişmez bir gerçeğim. Kolay biri değilimdir; beyazım aşırı aydınlık, siyahım fazlasıyla karanlıktır.

6. Titiz bir defterdarım.

Fikirleri görsel olarak düşünme, canlandırma alışkanlığım var. Mesaimi bilgisayardan önce kalem ve kâğıtla başlatırım. Her tasarımımın ve fikrimin taslağının yer aldığı defterlerim 24 yılımın fikir envanterini oluşturuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.