Fatih Tüylüoğlu hakkında bilmediğiniz 6 şey

Fatih Tüylüoğlu hakkında bilmediğiniz 6 şey

VMLY&R Chief Strategy Officer'ı Fatih Tüylüoğlu'nu daha yakından tanıyoruz.

01.11.2021 - 15:00 | Simge Şenses

2016/17 yılları arasında kreatiflerin bilinmeyen yönlerini okurlarla buluşturduğumuz eğlenceli içerik serimiz “… hakkında bilmediğiniz 6 şey” yeniden sizlerle. Sayfanın yeni konuğu ise BÜRO Kreatif Direktörü Esra Ayas‘ın ardından VMLY&R Chief Strategy Officer’ı Fatih Tüylüoğlu.

Aslında yerinde benzetmelerin Jeff Bezos’ı, kokteyllerin efendisi, Back to the Future (Geleceğe Dönüş) filminin dünyadaki en büyük fanı da diyebiliriz…

1. Kim kime benziyor?

İnsanları birilerine benzetmek bir meslek olsaydı mesleğin Jeff Bezos’u olurdum. Atıyorum, vapurda karşımızda oturan birini yedi sene önce eşimle izlediğim bir dizide 2-3 dakika rol almış bir yan karaktere -isabetli biçimde- benzetebiliyorum.

2. Ne alırdınız?

Beş senelik barmenlik geçmişim var, bir şeyleri anlatma/dinleme yeteneğimin bu dönemde geliştiğine inanıyorum. 17 sene önce yaptığım bir iş olsa da halen çok sayıda kokteyli hazırlayabilirim. (Kim içmek ister orası şüpheli…)

3. Geleceğe Dönüş

Sinemayı çok severim. Sevdiğim çok film var ama hayatta en sevdiğim filmlerden biri Geleceğe Dönüş. Filmin dünyadaki en büyük (3 milyon kişiden oluşan) fan oluşumunu 2009 senesinde kurmuştum. Bu sayede Amerika’ya gidip filmin yönetmeni ve oyuncuları ile tanışma fırsatı buldum. Fan grubu aktif, bir arkadaşımla birlikte yönetmeye devam ediyoruz.

4. Marka Dostu

Televizyonda reklam yarışı (çıkan reklamın hangi markanın olduğunu ilk bilen olma üzerine yaratıcılıktan uzak bir 90’lar oyunu) oynadığımız çocukluk yıllarımdan beri markaları severim. Geçmişleri ve rekabet etme biçimleriyle hep ilgi alanım oldular. Sektöre girdikten sonra da en sevdiğim markalar için yazma, düşünme fırsatını hep buldum. İşe başladığımda bu markalar için bir şeyler yazıp bir de üstüne para kazanacağıma çok şaşırmıştım. (Yoğunluğu görünce şaşkınlığım hızla geçti…)

5. Havuzdan Acile

Kendini kanıtlama çabası ve IQ’nun garip oyunlar oynadığı ergenlik döneminde suyun altında kalma rekor denemelerimden birinin sonunda acile yatmışlığım var. Ama bu suyun altında 1 dakika 58 saniye durmuş olduğum gerçeğini değiştirmiyor. (Bravo bana!)

6. Mega Hafıza

Hafızam garip çalışıyor. Ülkeler ve başkentleri, para birimleri; savaşlar ve katılımcıları; filmler ve oyuncuları; kitaplar ve karakterleri; takımlar ve kadroları… Kafamda küçük çekmecelerde senelere ayrılmış şekilde duruyor gibi hepsi. Çok işime yaradığı da oluyor, bir kamyon çer çöpü kafamın içinde taşıyormuş gibi hissettirdiği de.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.