Kaya Holding’ten dev yatırım; Abant Su

Turizme yaptığı dev yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alan...

30.07.2008 - 17:02 | MediaCat

Turizme yaptığı dev yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alan Kaya Holding’in son yatırımı Abant Su…

Türkiye’nin en itibarlı kuruluşlarından biri olan, 1975 yılından bu yana sahip olduğu vizyon ve hedeflere inşaat, turizm, finans, petrol, perakende, içecek sektörlerinde ülke çapında ve uluslararası alanda faaliyet gösteren Kaya Holding, suyun kaynağını Abant’ta; Bolu dağları arasındaki çam ve köknar ağaçlarının oluşturduğu orman içinde buldu. Kaya Holding, bünyesindeki Lida Gıda San. ve Tic. A.Ş ile Abant’ın suyuna 10 milyon dolarlık yatırım yaparak oluşturduğu Abant Su markasıyla, su sektörüne güçlü ve hızlı bir giriş yaptı. AB standartlarına sahip, kaliteli ve lezzetli %100 doğal kaynak suyunu Türk tüketicisinin beğenisine sunan en yeni yerli su markalarından biri olan Abant Su 2007 yılında kurulmuş olan tesisiyle Türkiye’nin en geniş florasına sahip bölgelerinden biri olan Abant Tabiat Parkı’nın içinde yer alıyor. Bölgenin el değmemiş doğasının zenginlikleriyle beslenen %100 doğal kaynak suyu olan sağlık, güven ve lezzet kaynağı Abant Su’nun debisi, mineral yapısı ve lezzeti yağışlardan etkilenmeksizin dört mevsim standartlarını koruyor.

Clean Room sistemiyle AB standartlarında hijyenik dolum

Abant Su, dış etkenlerle temas ettirilmeksizin Clean Room sistemiyle hijyenik koşullarda dolduruluyor ve doğal olmayan hiçbir işlem görmüyor. AB uyum yönetmeliği çerçevesinde 17 Şubat 2005 tarihinde yürürlüğe giren “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik”e uygun dolum yapılmaktadır. Abant Su bu yönetmelik uyarınca “Doğal Kaynak Suyu” ruhsatının sahibi olan ilk markalardan biridir. Abant Su, T.C. Sağlık Bakanlığı ve AB’nin ilgili mevzuatlarına ve standartlarına uygun olarak kurulmuş en modern damacana ve PET tesisleri arasında yer almaktadır. Abant Su PET şişe dolum hattımız en son geliştirilen İtalyan teknolojisine sahip en modern ve en güvenilir sistemlerle çalıştırılmaktadır. Abant Su tesisinde bulunan; saatte 12.000 şişe dolum kapasitesine sahip PET şişe dolum hattında 0.33 – 0.5 ve 1.5 lt, saatte 3.000 şişe dolum kapasitesine sahip PET şişe dolum hattında 5 ve 10 lt ve saatte 1.200 şişe dolum kapasitesine sahip geri dönüşümlü Polikarbonat Damacana hattında 19 Litre Damacana dolumları yapılabilmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.