MediaCat

Kasko ne ki, demeyin

Olur a, aracınıza aduket falan atılır.

Kasko ne ki, demeyin

Anadolu Sigorta bir süredir mizahî öğeler içeren reklam filmleri ile dikkat çeken bir iletişim yürütüyor. Türkiye’deki araç sahiplerinin yalnızca yüzde 27’sinin araçlarına kasko yaptırmasından hareketle hazırlanan Rabarba imzalı reklam filmi sürpriz bir ismi konuk ediyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 90’larda son derece popüler olan Street Fighter adlı dövüş oyunun kült karakterlerinden Ryu’nun yer aldığı reklam filminde, Japon dövüşçü kaskosu olmayan vatandaşın arabasını haşat ediyor. Arabanın parçalanışının orijinal oyunun single player modundakiyle birebir örtüştüğü ‘Kaskosuz sürücüye aduket şoku’ başlıklı reklam filminin prodüksiyonu ise Autonomy‘ye ait.

Filmde aracı parçalanan isim de filmin viral etkisini artırma potansiyeline sahip. Kaskosuz vatandaşı, gençler arasında internetteki muhtelif sitelerde yer aldıktan sonra popülerliği iyiden iyiye artan Kolpaçino Bomba filmindeki ‘şekilsiniz ya’ repliğiyle dikkat çeken güvenlik görevlisi oynuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.