MediaCat

Karton evden gerçek yuvaya

Adote Um Gatinho’dan Brezilyalıları sokaktaki kedilere yuva olmaya davet eden kampanya.

Karton evden gerçek yuvaya

Pandemi döneminde Brezilya’da sokağa bırakılan hayvan sayısı kayda değer ölçüde artış gösterdi. Özellikle kediler, Covid-19’u yaydıklarına dair yanlış inanış sebebiyle gözden ilk çıkarılan canlılar oldu.

Varoluş amacı sokak kedilerini kurtarıp yuvalandırmak olan São Paulo merkezli sivil toplum kuruluşu Adote Um Gatinho duruma kayıtsız kalamayarak insanların duygularına seslenen bir farkındalık kampanyası başlattı.

Sokaklardaki kedilerin şanslılarsa karton kutularda yaşadıkları içgörüsünden yola çıkan kampanya için farklı karton kutuların içerisinde sevimli kediler resmedildi. Ortaya çıkan illüstrasyonlara ise cevabı apaçık ortada olan bir soru iliştirildi: “Bir yavru kediyi neyin karton bir kutudan daha mutlu edebileceğini biliyor musunuz?”

İnsanları duygusal ve eğlenceli bir yaklaşımla kedilerin evlat edinilmesi hakkında düşünmeye davet eden kampanyanın görünürlüğünün ilanlarla sınırlı kalmaması gerekiyordu. Bu sebeple hazırlanan kedi illüstrasyonları hem görünürlüğü artırmak hem de vakfın fonuna yardım toplamak hedefiyle çeşitli nesnelerin üzerine basılarak satışa sunuldu. Brezilyalıların gösterdiği ilgi sayesinde satışlar Adote Um Gatinho’ya rekor miktarda gelir sağladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.