‘Karneni göster, kitabını al’

İş Bankası karnesini getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine kitap armağan ediyor...

11.06.2008 - 16:49 | MediaCat

İş Bankası, 2007-2008 öğretim yılı sona ererken çocukların tatil sevincine “Karneni Göster Kitabını Al” başlıklı anlamlı bir kampanya ile ortak oluyor. Kampanya ile öğretim yılının sona erdiği 13 Haziran 2008 tarihinden itibaren karnesini, herhangi bir İş Bankası şubesine getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine karnesindeki notlara bakılmaksızın Lewis Carroll’un “Alice Harikalar Diyarında” adlı kitabı armağan edilecek.

İş Bankası, Türkiye’de bugüne değin gerçekleştirilen en büyük kitap kampanyalarından birini başlatarak, 1 milyon ilköğretim öğrencisine yaz tatili armağanı olarak kitap hediye ediyor. İş Bankası’nın başlattığı kampanya ile 2007-2008 öğretim yılının tamamlandığı 13 Haziran 2008 tarihinden itibaren 1 milyon adet kitabın dağıtılmasına başlanacak. Kampanya kapsamında, Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnesini getiren ilk 1 milyon ilköğretim öğrencisine, karnesindeki notlarına bakılmaksızın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan Lewis Carroll’un “Alice Harikalar Diyarında” adlı çocuk klasiği armağan edilecek.

Kampanyanın 11 Haziran 2008 tarihinde İş Kuleleri’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Türkiye’nin dünyada en fazla çocuk nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerden biri olmasının çocukların gelişimi için gerekli imkânların yaratılmasını zorunlu kıldığını söyledi. Türkiye’de çocuk kitapları yayıncılığı alanında sorunların bulunduğuna, bu nedenle son dönemde Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nca çocuk yayıncılığına özel bir önem verilerek, her yaş grubuna uygun dil, üslup ve içeriğin yanı sıra kâğıt ve baskı kalitesine özen gösterilen 250’yi aşkın çocuk kitabının yayımlanmış olduğuna işaret eden Özince bu çerçevede “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyasının da Türkiye’deki tüm çocukların tatil sevincine ortak olmanın yanında Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren bu konuya dikkat çekme amacını taşıdığını belirtti. İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kampanyamızın kültürün ve eğitimin önemine inanan tüm kesimler için örnek olmasını arzuluyoruz. Ülkemizde daha çok çocuğumuzun nitelikli kitaplarla buluşmasına, okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasına yapılacak her katkı, ülkemizin geleceğine yapılan bir yatırım olacaktır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.