MediaCat

Kalp cerrahları için yemek kitabı

Getinge’in bir cerrah ve Michelin yıldızlı şefle hazırladığı tarifler cerrahların el becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Bir ameliyathanede medikal cihazların teknolojisi ne kadar ileri olursa olsun, işe yarayabilmeleri cerrahın el becerisine, kondisyonuna ve detaylar karşısındaki titizliğine bağlıdır. Ameliyatlarda bu faktörün oynadığı kritik rolün bilinciyle harekete geçen medikal teknoloji şirketi Getinge, cerrahları onlara özel bir yemek kitabıyla onurlandırıyor.

Kalp Cerrahının Yemek Kitabı, New York restoranlarından Aska’nın iki Michelin yıldızlı kurucusu ve sahibi Fredrik Berselius ile kalp ve göğüs cerrahisi uzmanı Dr. Nirav Patel’in tasarlayıp geliştirdiği dokuz tariften oluşuyor. Yemek kitabı, cerrahları onurlandırmanın yanı sıra el becerilerini geliştirmelerine yardımcı olarak eğitim aracı işlevi görüyor. Her bir tarif, cerrahların el becerilerini test edebilecekleri hassas kesim, sınırlı alana enjeksiyon, dikiş gibi tekniklerden en az birini ve de konsantrasyon ve hassas tutuş becerilerini içeriyor.

Forsman & Bodenfors imzalı kampanya, yemek kitabının yanı sıra projenin kısa bir belgeselini, röportajları ve sosyal medya çalışmalarını da kapsıyor.

Getinge CCO’su Carsten Blecker, “Cerrahlar odaklanmalarını, fiziksel ve zihinsel becerilerini korumak için ameliyathanede ya da evde becerilerini sürekli geliştirirler. Bu yemek kitabı, bunu yenilikçi ve yaratıcı şekilde yapmalarına yardım edebilir” derken, yılda yaklaşık 350 ameliyat yapan Dr. Patel, mesleğinin üst düzey aşçılıkla paralelliğini görmenin o kadar da zor olmadığını söylüyor.

Forsman & Bodenfors Kreatif Direktörü Leo Dal, cerrahi personelin el becerisi gelişimi için gitar çalmak ya da origami yapmak gibi hobiler edindiğini, cerrahları onurlandıran yemek kitabının bu alanda yepyeni bir yöntem olduğunu ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.