Kalebodur Cube&Dot serisi ‘iF Product Design Award’ aldı

Kalebodur’un, Cube&Dot Serisi, banyo ve sağlık kategorisinde farklılık yaratan en iyi tasarım olarak, 'iF Product Design Award 2011' ödülüne layık görüldü.

11.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Kalebodur’un,  Cube&Dot Serisi, banyo ve sağlık kategorisinde farklılık yaratan en iyi tasarım olarak, ‘iF Product Design Award 2011’ ödülüne layık görüldü.

Genç tasarımcı Tamer Nakışçı’nın dokunuşuyla hayat bulan Cube&Dot Serisi, kişiselleşme ve özgün olmanın altını çizen yepyeni bir ifade tarzı sunuyor. 01 Mart 2011 tarihinde Hannover, Almanya’da gerçekleştirilen ödül törenine, Kale Grubu Tasarım Yönetimi Danışmanı Sertaç Ersayın ve tasarımcı Tamer Nakışçı katıldı. 

Ödülle ilgili görüşlerini dile getiren Kale Grubu Tasarım Yönetimi Danışmanı Sertaç Ersayın, Kale Grubu’nun rekabetin yeni temel kuralı olarak tasarım yönetimini çok daha güçlü bir şekilde benimsediklerini, tasarımı daha etkin yönetmeye başladıklarını ifade etti. Teknoloji ve tasarımı bir araya getirdiklerini ve yenilikçi fonksiyonel ürünler yaratma hedefiyle dünya çapında tasarımcılarla ve sanatçılarla çalışarak çok başarılı koleksiyonlar ürettiklerini belirtti. Ersayın, bu çalışmalar sonucunda Çanakkale Seramik ve Kalebodur’un pek çok ürününün  Reddot, IF, Elle Decor, ID, Design Turkey ve ETMK gibi ulusal ve uluslararası ödüller aldığını, tasarım alanında üstlenilen misyon çerçevesinde, deneyimli ve tanınan tasarımcıların yanı sıra genç tasarımcılarla da ortak projeler üretmeye çok önem verdiklerini söyledi. Bu çalışma sonucunda ortaya çıkan Cube&Dot’un, tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden ‘iF Product Design Award 2011’i almasından mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

1953 yılından bu yana verilen iF Product Design Awards’da bu yıl 43 farklı ülkeden katılan 1.121 yarışmacı, 2.756 ürün ile yarıştı. Cube&Dot Serisi, yarışmada ödül alan tüm tasarımların sergilendiği Hannover fuar alanında Mart-Haziran 2011 döneminde yapılacak ‘iF Product Design Awards Sergisi’nde yer alacak. Ayrıca, her yıl yarışma kazananlarının yer aldığı ve dünya çapında satılan ‘iF Product Design Award’ kitabında yayınlanacak.  

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.