Ebru Çapa, Monster gelişen pazarlar başkan yardımcısı oldu

Monster Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcılığına bilişim sektörünün tecrübeli isimlerinden Ebru Çapa atandı.

11.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Monster, büyüyen ekonomisi ve yarattığı potansiyel ile Türkiye’yi Gelişen Pazarlar Bölgesinin merkez üssü konumuna getirdi. Bu doğrultuda Monster Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcılığına bilişim sektörünün tecrübeli isimlerinden Ebru Çapa atandı. 

Kariyer sitesi Monster’ın Gelişen Pazarlar stratejisi Ebru Çapa liderliğinde yönetilecek. Yeni görevine bugün başlayan Çapa, uzun yıllar bilişim sektöründe yöneticilik yaptı. Monster’a katılmadan önce 14 yıl Microsoft bünyesinde farklı yöneticilik pozisyonlarında, son olarak da 2008’den bu yana Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. İnternetin Türkiye’deki serüvenine yakından tanıklık eden yöneticilerden biri olan Çapa’nın, bu alanda pazarın büyümesine önemli katkıları bulunuyor.

Ebru Çapa, Monster bünyesindeki yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Dünyada birçok ülkede devletlerin istihdam, işgücü ve yetenek bulma konularındaki en güçlü çözüm ortağı olarak çalışan global kariyer devi Monster’ın Türkiye’deki operasyonuna ve Monster Gelişen Pazarlar biriminin büyümesine liderlik etmekten gurur duyacağım. Türkiye’de de adaylara dünyanın 60 ülkesinden iş ve kariyer fırsatları sunarken onların kişisel gelişimlerine ve doğru kariyer planları inşa etmelerine yardımcı olacağız. Bizimle çalışan firmalara da “360° İK Pazarlaması” yaklaşımımızla yeteneklerin en çok çalışmak istediği işveren markası olmaları konusunda en yakın işe alım çözüm ortağı olacağız. Bunları dünyanın her yerinde lider olarak yapmanın getirdiği bilgi ve deneyimle birleştirerek, Türkiye’deki  iş ortaklarımıza ve monster.com.tr’yi kullanan adaylarımıza aktarmaya devam edeceğiz.”
Profesyonel iş hayatına Procter&Gamble’da Ürün Müdürü olarak başlayan Ebru Çapa, 1993’te Digital Equipment Tükiye A.Ş.’de Pazarlama İletişim Uzmanı olarak görev yaptı. 1997’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak katıldığı Microsoft Türkiye’de 7 yıl boyunca pazarlama, iletişim ve ürün yönetimi faaliyetlerini başarıyla yürüttü. 2004’te MSN Türkiye Ülke Müdürü olduktan sonra 2005’te MSN Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin sorumluluğunu üstlendi. Gelişen Pazarlar Bölge Müdürü olarak, bölgedeki internet kullanımının ve online reklam pazarının büyümesinden sorumlu olarak görev yaptı.

17 yaşında Türkiye çapında kazandığı “Fullbright” bursu ile Türkiye’yi temsilen United World Koleji’ne gönderilen Çapa, iki yıl sonra International Baccalaureate ile mezun oldu. 1991’de ABD Bridgeport Üniversitesi’nden işletme ve ekonomi dallarında çift branştan diploma aldı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde AdSchool Pazarlama İletişim Yüksek Lisans Programı’nda ders vermekte ve Digital Track’i yönetmektedir.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.