KAGİDER’den Yeşil İş Ödülü

Bu yıl ilk kez düzenlenen Yeşil İş Ödülü için başvurular başladı.

06.05.2021 - 18:01 | MediaCat

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Yeşil İş Ödülü için başvurular başladı. Yeşil iş modellerinde dönüşüm sağlamış kadın girişimcilerin katılımına açık olan yarışma, “kadınların ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini proaktif olarak ele alıp yöneterek önemli etkiler yaratmış girişimlerini öne çıkarmak ve geniş kitleler ile paylaşmak; bu girişimcilerin rol model olmasını sağlayarak toplumda değişimi teşvik etmek ve sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak” amacını taşıyor.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem

KAGİDER Başkanı Emine Erdem bu yeni ödülün arka planını, “Dünyamızdaki küresel ısınma, çevre kirliliği, su kaynaklarının tükenmesi gibi sorunlar geri dönüşü olmayacak noktaya gelmeden, hepimiz önlemleri acil olarak hayata geçirmeli, iş yapış ve üretim şekillerimizi yeşil iş modellerine uygun şekilde dönüştürmeliyiz. Pandemi süreci de gösterdi ki ekonomik büyüme ve endüstriyelleşme, doğanın tahribatı pahasına değil, doğayı koruyarak mümkün ve ancak bu yolla sürdürülebilir. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Yeşil İş Ödülü ile birlikte bu alanda rol model olan kadın girişimcileri onurlandırmak ve yeşil iş modellerinin her geçen gün yaygınlaşması için ilham vermek istiyoruz” diyerek anlattı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

KAGİDER (@kagider_)’in paylaştığı bir gönderi

Yeşil İş Ödülü; tüzel kişiliğe sahip, şirkette hisse sahibi ve şirketin yönetimde aktif olarak görev yapan tüm kadın girişimciler ve kadın kooperatiflerinin başvuruna açık. Sonuçları 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açıklanacak olan Yeşil İş Ödülü için son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2021.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.