MediaCat

KAGİDER yeni başkanını seçti

Bugün gerçekleştirilen genel kurulun ardından derneğin yeni başkanı belli oldu.

KAGİDER yeni başkanını seçti

Türkiye’de kadın girişimciliğini ve istihdamını, kadının her alanda güçlendirilmesini desteklemek adına çalışmalar yürüten Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) 9’uncu Olağan Genel Kurulu’nu bugün İstanbul’da gerçekleştirdi. Derneğin yeni yönetim kurulunun seçildiği genel kurulun ardından gerçekleşen ilk yönetim kurulu toplantısında, derneğe 2019 – 2021 döneminde başkanlık yapacak isim olarak Emine Erdem seçildi. Emine Erdem’in yardımcılığını ise Tijen Mergen ve Bahar Kayserilioğlu’nun üstlenmesi kararlaştırıldı.

Yeni dönemde derneğin yönetim kurulunda Emine Erdem, Tijen Mergen, Bahar Kayserilioğlu, Ayşegül Özsan, Berrin Kuleli, Esra Bezircioğlu, Güzin İlker, Fisun Usta ve Feyhan Kapralı asil üyeler; Ferah Türel, Aytül Erçil, Tülin Yazıcı, Alev Akın, Filiz Yaldız, Bahar Şen, Sezen Sungur Saral, Beylem Leblebici Birsen ve Pınar Akalın da yedek üye olarak yer alacak.

(Soldan sağa, arkadakiler) Güzin İlker, Alev Akın, Feyhan Kapralı, Filiz Yaldız, Tülin Yazıcı, Aytül Erçil, Esra Bezircioğlu, Ferah Türel, Ayşegül Özsan, Pınar Akalın, Beylem Leblebici Birsen, Sezen Sungur Saral; (Soldan sağa, öndekiler) Fisun Usta, Bahar Kayserilioğlu, Emine Erdem, Tijen Mergen, Bahar Şen, Berrin Kuleli

KAGİDER’in yeni başkanı olan Emine Erdem, “Geride bıraktığımız iki dönemde başarıyla görev yapan Sanem Oktar’dan devraldığım bu görevde aynı başarıyı ve yüksek performansı korumayı ve geliştirmeyi hedefliyorum. Yönetim kurulunda mevcut bütün projelere hassasiyetle odaklanırken, yeni ve önemli çalışmaları da hayata geçireceğiz. Hedeflerimiz arasında kadınların teknolojide güçlenmesi için çalışmak, daha fazla kadın girişimciye ulaşmak, Anadolu’ya açılarak her ilde yeni KAGİDER üyeleri kazanmak, AB hibe projesi kapsamında İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı’nı kurmak, gerek kamu gerekse özel sektörde satın almalarda daha fazla kadının tedarikçiler arasına girmesini sağlamak ve ticaretin kadınları portalını hayata geçirmek yer alıyor. Ayrıca kadın girişimciliği alanında çok önemli olan iki dünya kongresine, AFAEMME ve FCEM kongrelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Her zaman olduğu gibi hep birlikte çok çalışacağız ve başarıya ulaşacağız.” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.