MediaCat

Silahlı şiddete karşı distopik ilanlar

ABD’de silahlı şiddetin sıradanlaşmasına karşı insanları göreve çağıran bir açıkhava kampanyası.

Silahlı şiddete karşı distopik ilanlar

Toplu saldırı, cinayet, çete savaşı, intihar, okul saldırısı ya da kaza gibi etkenlerden ötürü ABD’de silahlar her gün 100 kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Silaha bağlı ölümler azalmadığı gibi, toplum nazarında silahlı şiddetin normalleşmesi de korkutucu bir ihtimal.

Eric Garcetti yönetimindeki Los Angeles Belediyesi ve Garcetti’nin gençlerle birlikte hayata geçirdiği inisiyatifi Youth Council to End Gun Violence, reklam ajansı Omelet ile işbirliği yaparak, silahlı şiddete karşı harekete geçildiğinde bir şeylerin gerçekten de değişebileceğini ve ölümlerin engellenebileceğini gösteren bir açıkhava kampanyasına imza attı.

“Silahlı şiddet sigortası” için hazırlanan distopik ilanlar, dün Los Angeles’ta boy göstermeye başladı. İnsanları kaza kurşunu, toplu saldırı ve silahlı çatışmaya karşı sigorta yaptırmaya çağıran ilanlarda silahlı şiddete dair gerçeklerle birlikte, “Eğer omuz omuza verirsek, sesimiz silahlardan daha gür çıkar ve silahlı şiddeti bitirebiliriz” mesajı verildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.