MediaCat

MediaCat’ten Eylül sayısında kadınlara saygı duruşu

MediaCat Eylül sayısını tüm kadınlara ithaf etti.

MediaCat’ten Eylül sayısında kadınlara saygı duruşu

Şiddet, eşitsizlik, duygusal-fiziksel taciz, metalaştırma, tabulaştırma gibi pek çok konunun başrolü yüzyıllardır değişmedi. Ve bütün bu olumsuzluklar içinde varlığını sürdürmekle kalmadı; erkeğe, patronuna, ailesine, kısacası topluma ve dünyaya meydan okudu kadın. Gerek özgürlük mücadelesiyle gerekse kariyer mücadelesiyle varoluşunu sınırlayan zihniyete başkaldırdı. Ve biriktirdi en güzel hikâyeleri bizlere örnek olsun, bu mücadele devam etsin diye. İşte bugün biz sizlere Women to Watch – Fark Yaratan Kadınlar seremonisini sunabiliyorsak kadın hakları mücadelesinin öncüleri ve bu mücadeleyi sürdürüp günümüze getirenler sayesindedir. Bu nedenledir ki bu sayı MediaCat’in her zamanki formatında değil, bu kadınlara bir teşekkür ve saygı duruşu niteliğinde olacak şekilde, tamamen “kadın” üzerine kurgulandı.

“Marketing for Women” ve “Women to Watch”

MediaCat’in kadınlara ithaf ettiği Eylül sayısının kapak dosyası iki bölümden oluşuyor: Marketing for Women ve Women to Watch.

MediaCat Eylül sayısını tüm kadınlara ithaf etti.

“Kadınlara” değil “kadınlar için”

Cannes Lions gibi küresel bir organizasyonun 61 yıl sonra Glass Lions’la çıkagelmesi; tüm dünyadan sayısız markanın kadınlarla, alışverişçi kimliklerinden bağımsız olarak “iyiliği sahiplenen” kampanyalar aracılığıyla konuşması pazarlama dünyasına önemli mesajlar veriyor. Kadınlar için kadınlarla, şiddet başta olmak üzere toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yarattığı tüm sorunların üzerine giden markalar yeni bir pazarlama döneminin habercisi.

2015’in Fark Yaratan Kadın Liderleri

Advertising Age ve MediaCat işbirliğiyle 15 Eylül’de üçüncü kez düzenlenecek olan “Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar” seremonisi bu yıl, başarı hikâyeleriyle örnek olan 14 kadın lideri ağırlıyor. Seremoni öncesinde bu 14 kadın lider MediaCat Eylül sayısında buluştu.

"Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar" seremonisi bu yıl, başarı hikâyeleriyle örnek olan 14 kadın lideri ağırlıyor.

Markalardan kadınlara mesajlar

Kampanyaları, sosyal sorumluluk projeleri ve marka özlerine işlenmiş felsefelerinin izinde, kadınlar için fark yaratan markaların temsilcileri MediaCat sayfalarından kadınlara sesleniyor.

Her şey kadınlar için

Toplumsal cinsiyet konusundaki açmazların en tatsız sonuçlara yol açtığı ülkelerden biri Türkiye. Ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar, iş yaşamının da dâhil olduğu birçok alanda hâlâ ikincil konumda. Neyse ki her şey ters gitse de iyilik için mücadele etmekten yılmayan süper kahramanlar var. Sosyal sorumluluk projelerinde kadınlara özel bir sayfa açan markalar MediaCat’te.

Kadını en iyi anlayan markalar

Bağımsız araştırma şirketi FikriMühim tarafından araştırma şirketi tarafından, MediaCat için yapılan “Kadınları düşünen markalar” isimli online araştırma; sloganları, kadını hedefleyen proje ve reklam kampanyaları ile kadınları en iyi anladığı düşünülen markaları ortaya koyuyor.

20 yıl sonra ne değişir?

20 yıl sonra ne değişir?Kadınların iş dünyasındaki konumlarını, performanslarını, yükseliş ya da düşüş hikâyelerini etkileyen pek çok etken var. Son dönemde artan mobbing vakaları, kadın yönetici stereotipleri, kariyer-çocuk-kadın üçgeninin tartışma konusu olmaktan kurtulamaması, kariyer ve özel yaşam dengesine dair soruların tek muhatabının kadınlar olması, ücretlerdeki dengesizlikler bunlardan sadece birkaçı. Art direktörlerden, kadınların 20 yıl sonra iş dünyasındaki konumlarını tahayyül etmelerini istedik. Kadın art direktörler, 20 yıl sonrasının çalışan kadınını çizdi.

Dijital devrimin kadın kahramanları

Bugünün teknoloji dünyasında süper yıldız statüsündeki geek’lerin neredeyse tamamı erkek. Ancak 2015 itibarıyla deneyimlediğimiz dijital yaşantının mimarları arasında, adları hiç öğrenilmemiş veya bir süre önce unutulmuş pek çok kadın kahraman yer alıyor. Karşınızda geek’in henüz “seksi” olmayı bırakın, “cool” dahi olmadığı yıllardan bugüne, ortaya koydukları çalışmalarla günümüzün dijital atmosferini biçimlendiren kadınlar.

Özel sayının özel röportajları

Cindy Gallop: "Reklam toplumsal değişimde kilit rol oynuyor"Cindy Gallop: “Reklam toplumsal değişimde kilit rol oynuyor”

Kültürlerarası etkileşim toplumların toplumsal cinsiyete dair farkındalıklarını artırırken, Cannes Lions da yeni kategorisi Glass Lions ile toplumsal cinsiyet temsillerine bakış açısını duyurdu. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Büyük Ödül’ün Touch the Pickle reklamıyla BBDO Mumbai’ye verildiği kategorinin jüri başkanı Ciny Gallop’a göre reklam endüstrisinin geleceği, aynı anda hem para kazanmayı hem de iyilik yapmayı bilmekte yatıyor.

Marian Salzman: "Seksist marka ölü bir markadır"Marian Salzman: “Seksist marka ölü bir markadır”

Havas PR Kuzey Amerika CEO’su Marian Salzman trendsetter kimliğiyle her yıl, değişen toplum ve sektör dinamiklerini yeni trendler üzerinden okuyor.

Bu yılın öne çıkan trendlerinden biri olan “kadın hâkimiyeti” Salzman’a göre, finanstan PR’a, tıptan yeni perspektiflerin doğuşuna kadar pek çok değişimi beraberinde getirecek.

Sanem Oktar: "Mesele balık tutmayı öğretmek"Sanem Oktar: “Mesele balık tutmayı öğretmek”

Genel seçimlerden rekor sayıda kadın vekil çıkarılması, Soma’da sarılan yaranın üzerinden bir yıl geçmişken projenin yeni rotasının belirlenmesi, 9’uncu kez düzenlenen Kadın Girişimciler Yarışması ve diğerleri…

KAGİDER’in yoğun gündemini, yaz başındaki olağan genel kurulda başkan seçilen Sanem Oktar anlattı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.