Kadıköy sokaklarında 25 Kasım etkisi

Kadıköy Belediyesi ve Mossby, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kadıköy sokaklarında bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

26.11.2021 - 17:27 | Ceren Berfin Beyazdağ

Kadıköy sokaklarında 25 Kasım etkisi

Kadıköy Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında sokak tabelası tasarımlarıyla bilinen sokak sanatçısı Mossby ile işbirliği yaparak, Kadıköy sokaklarını birer toplumsal farkındalık mekânı haline getirdi.

Kamusal alanın her köşesini birer özgürlük, eşitlik ve adalet mücadelesi alanına dönüştüren enstalasyon kapsamında Kadıköy’e “Kadınların istediği gibi yaşama hakkı olduğunu öğreneceksiniz”, “Ne giydiğime karışamazsın”, “Sesimizi hiçbir zaman alçaltmayacak, karanlık zihniyetlerinize karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” gibi mesajların verildiği sokak tabelaları yerleştirildi.

“Tek Yön” ve “Dur” tabelaları ise üzerlerine “İstanbul Sözleşmesi Tek Yön”, “Şiddete Dur De!” sloganları oluşacak şekilde yeniden düzenlendi. Kadıköy Belediyesi’nin Instagram hesabından “Kadınların katledildiği, şiddet gördüğü, ötekileştirildiği bir düzene alışmayacağız. #KadınaYönelikŞiddetle Mücadele Günü” açıklamasıyla duyurulan proje, 26 Kasım’a kadar Kadıköy sokaklarında yer alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.