MediaCat

Kabuğa umut dolu veda

Barnardo’s’tan artan hayat pahalılığının çocuklar üzerindeki etkisine dikkat çeken kampanya.

Her dört çocuktan birinin yoksulluk içinde yaşadığı İngiltere’de hayat pahalılığındaki artış çocukları derinden etkiliyor ve utanma, endişe, kopukluk ve yabancılaşma gibi hislere kapılmasına yol açıyor. Çocukların ve gençlerin daha mutlu, güvenli ve umutlu yaşam sürebilmeleri için faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Barnardo’s ise yeni kampanyasında bu soruna kabuk metaforu yardımıyla dikkat çekiyor.

Yaratıcı süreçleri Don’t Panic imzası taşıyan filmde kabuğuna çekilmek zorunda kalan genç bir kızın başta okul olmak üzere hayatta karşılaştığı zorluklar ekrana taşınıyor. Her geçen saniye arkadaşlarından ve hayattan daha da soyutlanan çocuk, kabuğuna Barnardo’s çalışanının yardımıyla veda ediyor.

Ajansın kreatif direktörü Ada Rose, “Kabuk metaforu basit ama birçok karmaşık, zorlu deneyimi yansıtıyor ve Barnardo”s saha ekibiyle çalıştıkça daha fazla yankı uyandırdı. Soyutlanma, kaynaklara erişememe, utanma, kötü ruh sağlığı ve kim olduğunuzu saklamak zorunda hissetmekle ilgili. Tüm bunların, çocukların ve ailelerin yoksulluk deneyimlerinin nasıl bir parçası olabileceğini kabul etmemiz çok önemli” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.