Jony Ive Apple’dan ayrılıyor

Ive, başta iPhone olmak üzere markanın en ikonik ürünlerini tasarlayan isimdi.

28.06.2019 - 10:37 | Sencer Uçar

Jony Ive Apple'dan ayrılıyor

Geçtiğimiz günlerde Publicis Groupe CCO’su ve Publicis Communications Başkanı Nick Law’u bünyesine transfer ederek sektörde adından bahsettiren Apple, baş tasarımcısı Jony Ive‘ın ayrılışıyla bir kez daha yaratıcı dünyanın gündeminde. 1992 yılından bu yana Apple bünyesinde çalışan, 1996 yılından beri markanın tasarım departmanına liderlik eden ve başta iPhone olmak üzere markanın ikonik ürünlerinin tasarımlarının ardındaki isim Ive, kendi şirketini kurmak üzere Apple’dan ayrılıyor.

Ive’ın tasarım dünyasında eşsiz bir figür olarak nitelendiren ve 1998’de çığır açan iMac’ten iPhone’a ve Apple Park’a kadar Apple’ın yükselişinde oynadığı rolün ortada olduğunu söyleyen Apple CEO’su Tim Cook, Ive’la çalışmaya devam edeceklerini de belirtti.

Ive’ın yeni şirketinin adı LoveFrom, şirketin ilk müşterisiyse Apple olacak. LoveFrom ismiyse yıllar önce Steve Jobs‘ın Apple çalışanlarına yaptığı ve bir iş sevgi ve özenle yapıldığında, işin ulaştığı insanlarla tanışma fırsatı olmasa bile kişinin tüm insanlığa ve canlılara şükranlarını sunmuş olacağı motivasyonundan geliyor.

Apple’da Ive’ın sorumluluğunu mevcut Apple tasarımcıları Evans Hankey ve Alan Dye devralacak.

Kaynak: Ad Age, Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.