MediaCat

Jaguar’ın ‘sınırlarını çiz’ reklam filminin kamera arkası

Markanın XFR-S modeli için hazırlanan filmin teknik öyküsü.

Jaguar’ın ‘sınırlarını çiz’ reklam filminin kamera arkası

Jaguar‘ın 550 beygirlik motoru ile güç tutkunlarını hedefleyen modeli XFR-S için hazırlanan reklam filminde araç, lastiklerinden yükselen dumanlar içerisinde drift yaparken görünüyor. Dumanlar uzaklaştığında ise aracın gerçekleştirdiği drift’lerin rastgele olmadığı ve lastik izlerinin Jaguar’ın logosunu oluşturduğu görülüyor.

Motor Trend dergisi, motor sporlarına ilgi duyanların heyecanla izledikleri reklam filminin kamera arkasını filmin teknik ekibi ile değerlendirmiş. Hazırlanan videoda yüzde 50 CGI, yüzde 50 gerçek çekimlerden oluşan filmde 6 set lastik kullanıldığı ve kullanılan ilk setin sadece iki dakika dayandığı gibi ilginç detaylar paylaşılıyor.

Bir saati aşkın kayıt oluşturulan çekimlerde kullanılan takip aracının konfigürasyonu ve içerisindeki 5 kişilik ekibinin koordinasyonu da, filmin ne kadar zahmetli bir sürecin ardından ortaya çıktığını bir başka göstergesi.

Kaynak: Motor Trend

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.