İyilik eden iyilik bulur

Ve iyilik, bazı durumlarda, ızgarada gelebilir.

13.03.2018 - 17:08 | Arzu Nilay Kocasu

İyilik eden iyilik bulur

Arabanızla otobanda ilerliyorsunuz. Yolun kenarında, motoru alev almış bir arabanın yanında yardım isteyen biçare bir adam gördünüz. Ne yaparsınız?

Böyle bir hikâye, sizin için iki şekilde sonlanabilir: Ya hiçbir şey olmamış gibi yola devam edersiniz ya da kenara çekip talihsiz sürücüye yardım edersiniz.

Belki bir karşılık beklemeksizin, belki de yapacağınız iyiliğin günün birinde size iyilik olarak geri döneceğini düşünerek sürücüye yardım etmeye karar verdiniz. İşbu hikâye, size karmanın gücünü hiç olmadığı kadar şiddetli bir şekilde ve bir o kadar da umulmadık bir ödülle hissettirecek.

Daha önce Zorbalığı Önleme Haftası ve ağ tarafsızlığı (internet tarafsızlığı) gibi gün ve meseleler için hazırladığı kampanyalar vesilesiyle sosyal deney sevdasına aşina olduğumuz Burger King, bu kez Good Samaritan Day için ufak bir deney gerçekleştirdi.

Catherine “Kitty” Genovese şerefine her yıl 13 Mart’ta kutlanan ve ihtiyaç duyanlara karşılık beklemeksizin yardım edilmesini salık veren bu gün için araba sürücülerini ufak bir insanlık testine tabi tutan Burger King’in deneyinden alnının akıyla çıkmayı başaranlar, Whopper’ın yanı sıra, sürpriz bir simayla da sohbet etme fırsatı yakaladılar.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.