Snapchat’e kadına yönelik şiddet tepkisi

Rihanna ve Chris Brown arasında yaşananlara gönderme yapan reklam, platformdan kaldırıldı.

13.03.2018 - 16:47 | Sencer Uçar

Rihanna'dan Snapchat'e: "Yazıklar olsun"

Kadına yönelik şiddete gönderme yapmasına karşın Snapchat’in değerlendirme aşamasından geçerek platformda yer almaya başlayan bir reklam, tepkilerin Snapchat üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu.

“Would Your Rather!” adlı oyun için hazırlanan reklamda iki seçenek olarak Rihanna’yı tokatlamak ya da Chris Brown’ı yumruklamak sunuluyordu. Bilindiği üzere 2009 yılında Chris Brown, o dönemdeki sevgilisi Rihanna’ya şiddet uygulamış ve bu çirkin olay da uzun süre gündemdeki yerini korumuştu. Reklamın söz konusu hadiseye gönderme yaptığı ise aşikârdı.

Snapchat’te yer alan reklamın Twitter’da gündeme gelmesi ile birlikte, aktivist Brittany Packnett de Snapchat’in reklam mekanizmasına dair detaylar sundu. Reklamı rezalet olarak tanımlayan Packnett, reklamların Snapchat ekibi tarafından denetlendiğini ve onaylandığını belirtti.

Snapchat adına Mashable’a açıklamada bulunan bir yetkili ise söz konusu reklamın Snapchat reklam politikalarına aykırı olmasına rağmen yanlışlıkla onaylandığını ve durumun fark edilmesi üzerine reklamın anında kaldırıldığını söyleyerek, yaşananlardan dolayı özür diledi.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.