MediaCat

İtalyan markası De’Longhi globalde Braun’u satın aldı

Elektrikli ev aletleri kategorisinin tüm dünyadaki üretim, envanter ve her türlü hakkı süresiz satın alındı.

İtalyan markası De’Longhi globalde Braun’u satın aldı

Dünya sıralamasında en büyük 3. elektrikli ev aletleri üreticisi olan De’Longhi büyümesini sürdürüyor.

Geçtiğimiz dönem globalde İngiltere’nin gıda hazırlama ürünlerinde en önemli markası olan KENWOOD’u bünyesine katan marka, şimdi de elektrikli küçük ev aletleri kategorisinin süresiz lisans hakkını satın aldığı dev marka Braun’u bünyesine kattı.

Braun markasının sahibi halen P&G

P&G, Braun markasının sahibi olmaya devam ederken, De’Longhi Braun’un elektrikli ev aletleri kategorisindeki tüm üretim ve süresiz lisans hakkını satın aldı. 1 Eylül 2012 tarihi itibariyle, De’Longhi ve The Procter & Gamble Company, elektrikli ev aletlerinde kullanılmak üzere Braun markasının süresiz lisanslanması konusunda anlaştı; Braun’un, kişisel bakım ürünlerinin hakları The Procter & Gamble Company’de kaldı.

Elektrikli ev aletleri kategorisinin tüm dünyadaki üretim, envanter ve her türlü hakkı ise De’Longhi tarafından süresiz alınmış oldu. Söz konusu kategoride, Braun markasının ve ilgili patentlerinin sınırsız kullanım hakkının yanı sıra, anlaşmada, üretim varlıklarının ve envanterinin de el değiştirmesi yer alıyor.

Braun’un bu satın almayla ilgili olan kısmı, Avrupa pazarlarında ağırlıklı olmak üzere, yaklaşık 200 milyon Euro ciroya sahip. De’Longhi CEO’su Fabio De’Longhi, bu satın almanın, yüksek kalite, inovasyon ve tasarım ile kendini gösteren üst segmentte, De’Longhi’yi daha da güçlendireceğini belirtiyor. The Procter & Gamble Company Başkan Yardımcısı Dimitri Panayotopoulos ise bu anlaşma sayesinde hızla büyüyen kişisel bakım kategorisine daha fazla yoğunlaşacaklarını ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.