İşte kaybeden Burger King’de kazanır

Burger King, işini kaybedenleri Whopper ile teselli ediyor.

05.09.2017 - 15:31 | Sencer Uçar

İşte kaybeden Burger King'de kazanır

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayıp işinizi kaybetseydiniz, birilerinin size leziz bir burger ikramı ile moral vermeye çalışacağı herhalde aklınızın ucundan bile geçmezdi. Fakat Burger King işini kaybedenlere tam olarak bunu düşündürtmek istiyor. Zira fast food zinciri, LinkedIn‘de kovulması ile ilgili paylaşım yapanlara bedava Whopper sunuyor.

Peki Whopper ikram sistemi nasıl işliyor? Örneğin LinkedIn’de “Kovuldum. Bedava Whopper istiyorum. #WhopperSeverance” gibi bir paylaşım yaptığınızda mail kutunuza Burger King’den bir çeşit tazminat bağlantısı geliyor. Bu bağlantı aracılığı ile de Burger King’den hediye çeki kazanıyorsunuz.

Aslına bakarsanız bu fikrin altında ufak bir kelime oyunu yatıyor. İngilizce’de kovulmak anlamına gelen “to get fired”dan yola çıkılıyor ve insanlara teselli olarak da ateş (fire) ile hazırlanan bir lezzet sunuluyor. Burger King Global Marka Yöneticisi Fernando Machado, kovulmanın berbat bir şey olduğunu bildiklerini, bu yüzden de insanları LinkedIn aracılığı ile kendi ateşlerine sahip olmaya davet ettiklerini söylüyor.

Burger King, işini kaybedenler için Whopper ikramı ile de kalmıyor. Fast food zinciri, kampanyaya katılan bazı kişilere kariyerleri hakkında tavsiyeler alabilmeleri için profesyonellerle konuşma fırsatı da sunuyor.

Burger King’in iyi niyetini sergilemek için platform olarak LinkedIn’i tercih etmesine de şaşırmamak gerek. Zira çoğu insan LinkedIn’i kariyerleri için kullanıyor.

 

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.