MediaCat

İstanbul Tasarım Bienali ön etkinliklerine devam ediyor

İstanbul’un ilk tasarım bienali, İKSV tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda 13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Tasarım Bienali ön etkinliklerine devam ediyor

İstanbul’un ilk tasarım bienali, İKSV tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda 13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali, ön etkinliklerine devam ediyor.

İstanbul Tasarım Bienali, geçtiğimiz günlerde yayınladığı kent, mimari ve kamusal alan üzerine makaleler içeren “New City Reader” gazetesi ile sokaklara yayılmaya başladı. Bienalin sonuna kadar, düzenli aralıklarla yayınlanacak ve şehrin farklı noktalarına asılacak “New City Reader” gazetesinin farklı başlıklarla hazırlanacak her sayısında kent, mimari ve kamusal alana dair makaleler yer alacak. Toplamda 16 sayı olması planlanan “New City Reader”ın her sayısının editörlüğünü, mimar, teorisyen ve araştırmacılardan seçilecek konuk editörler üstlenecek.

İstanbul Tasarım Bienali küratörlerinden Joseph Grima tarafından ilk defa 2011 yılında New Museum for Contemporary Art (New York)’ta gerçekleşen The Last Newspaper sergisi kapsamında yayınlanan New City Reader, Grima’nın küratöryel yaklaşımının bir parçası olarak bienalin sonuna kadar İstanbul’da da yer alacak. İki haftalık periodlarla yayınlanacak ve asılacak sokak gazetesi, her sayısında 1000 adet basılarak, ayrıca çeşitli alanlarda ücretsiz olarak dağıtılacak.

İstanbul Tasarım Bienali, 13 Ekim–12 Aralık tarihleri arasında, Emre Arolat ve Joseph Grima küratörlüğünde, Londra Tasarım Müzesi Direktörü ve aynı zamanda İstanbul Tasarım Bienali Danışma Kurulu Üyesi olan Deyan Sudjic’in önerisi ile belirlenen “Kusurluluk” (Imperfection) teması altında gerçekleştirilecek. İstanbul Tasarım Bienali sergileri, İstanbul Modern ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda yer alırken, etkinlikler şehrin farklı noktalarına yayılacak.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.