İş Bankası Mısır’da şube açtı

İş Bankası, 1932 yılında açılan ve 1959 yılında kapanan İskenderiye Şubesi'nden 51 yıl sonra Mısır'da bir temsilcilik açtı.

22.06.2010 - 00:00 | MediaCat

İş Bankası, 1932 yılında açılan ve 1959 yılında kapanan İskenderiye Şubesi’nden 51 yıl sonra Mısır’da bir temsilcilik açtı. Mısır’ın başkenti Kahire’deki temsilcilik açılışında gazetecilere açıklama yapan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Bankası’nın yurtdışındaki ilk şubesini 1932 yılında Mısır’da İskenderiye’de kurduğunu, şubenin 27 yıl açık kaldığını, daha sonra bankaların devletleştirilmesiyle 1959’da kapandığını anlattı.

Grup şirketlerinin de Mısır ile son derece ilgili olduğunu vurgulayan Özince, yaklaşık 12 yıldır Şişecam Grubu’nun Cam İş Madencilik firması aracılığıyla Mısır’dan silisyumu yüksek cam kumu ithal ettiğini, Saint Gobain firmasıyla Şişecam’ın ortaklaşa yaptıkları düz cam fabrikasının bu yılsonuna kadar faaliyete geçmesini beklediklerini, soda sanayi alanında ve cam ev eşyası alanında yaklaşık 600 milyon doları aşan bir yatırımın planladığını bildirdi.
 

radikal.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.