MediaCat

Ipsos, KMG işbirliği ile Kazakistan’da

Ipsos Kazakistan, Kalitatif stüdyosu, call center’ı (CATI) ve diğer olanaklarıyla şimdiden araştırmanın gelişimine katkı yapacak.

Ipsos, KMG işbirliği ile Kazakistan’da

Ipsos Kazakistan şirketi açıldı. Orta Asya’nın hızlı gelişen ülkesinde araştırma sektörünün gelişimi yeni bir aşamaya geldi.

Ipsos Kazakistan, Kalitatif stüdyosu, call center’ı (CATI) ve diğer olanaklarıyla şimdiden araştırmanın gelişimine katkı yapacak. Ipsos Kazakistan şirketi Genel Müdürlüğünü İstanbul’da süren uzun bir oryantasyon sürecinden sonra Madi Aubakurov üstlendi. Kazakistan Ofisi veri analizi ve müşteri hizmetleri konusunda Türkiye ve Rusya ofisleri ile yakın çalışacak ve Ipsos KMG’nin bölgeden de sorumlu yöneticisi olan Renan Burduroğlu’na bağlı olacak. Türkiye’deki ortaklık yapısını aynen yansıtan Kazakistan Ipsos, Orta Asya’daki diğer ülkelerdeki araştırmalar için de bir merkez olarak çalışacak.

Renan Burduroğlu konuyla ilgili olarak: “Geçtiğimiz 3 – 4 yılda gerek yerel gerek global firmalar Kazakistan pazarına büyük bir ilgi göstermeye başladılar. Bu güne kadar yüksek saha standartları kurarak yerel araştırma ajanslarıyla, soru formundan raporlamaya kadar ki süreci de Türkiye ofisiyle birlikte gerçekleştirdik. İş hacmimizin artmasıyla birlikte Kazakistan ofisimizi kurmaya karar verdik. Bu yeni açılış bizi oldukça heyecanlandırıyor ve tecrübelerimizi daha geniş bir coğrafyaya yaymayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Kazakistan Ipsos Genel Müdürü Madi Aubakurov ise şunları iletti: “Orta Asya pazarı artık 60 milyondan fazla tüketiciyi içeriyor ve bölge ekonomisi bu güne kadar sıra dışı büyüme oranları gösterdi. Gerek yerel gerekse yabancı firmaların bu pazarı anlamaya dönük ihtiyaçları Kazakistan araştırma sektörünü bu büyüme oranlarından da fazla büyütmekte. Ipsos Kazakistan ofisi bu pazara yeni ürünler de sunarak global standartlarda araştırma hizmetleri sağlayacak.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.