MediaCat

IPG Rusya’daki faaliyetlerini durdurdu

Accenture ve WPP’nin ardından IPG de ülkedeki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

IPG Rusya’daki faaliyetlerini durdurdu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine Rusya’daki faaliyetlerini gözden geçiren şirketlere son olarak Interpublic Group of Companies (IPG) de katıldı. Accenture ve WPP’nin ardından IPG de Rusya’daki faaliyetlerini durdurdu.

Konuya ilişkin LinkedIn üzerinden bir açıklama paylaşan IPG CEO’su Phillippe Krakowsky, işgal başladığında esas odaklarının Ukrayna’daki iştiraklerine yardım etmek olduğunu hatta kimi ajansların maddi ve operasyonel destekte bulunduğunu, tüm uluslararası yaptırımları derhal uyguladıklarını, Rusya’da yaptırım uygulanan müşterilerle iletişime geçerek kendileriyle çalışmaya devam edemeyeceklerini bildirdiklerini ifade etti.

Baskılar karşısında hiçbir zaman sessiz kalmayan, demokratik ilkelerden yana saf tutmaya inanan, sürdürülebilirliği destekleyen inisiyatiflere bağlı, her daim çalışanlarından ve refahlarından yana duruş sergileyen bir şirket olduklarını vurgulayan Krakowsky, Rusya’daki faaliyetlerin durdurulmasının, kimisi onyıllardır IPG bünyesinde olan 200 çalışanı terk etme anlamına geleceği düşüncesiyle boğuştuklarını belirtti.

Krakowsky, Rusya’daki çalışanların maaşlarının en az altı ay süreyle ödeneceği bilgisini de paylaştı.

Rusya’da 200 civarı çalışanı bulunan IPG’nin ülkede faaliyet gösteren ajansları arasında McCann, MullenLowe ve FCB yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.