İnternet dâhileri beyazperdede

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google ve en geniş sosyal ağı Facebook, kurucularıyla birlikte...

27.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google ve en geniş sosyal ağı Facebook, kurucularıyla birlikte sinema filmlerine konu oluyor. Facebook’un hikâyesini anlatan ‘The Social Network’, ekim ayında vizyona girecek. David Fincher’ın yönettiği film, Facebook’un ortaya çıkışını ve kurucusu Mark Zuckerberg’in hayatını anlatacak. Başrolünde Jesse Eisenberg’in oynadığı filmde Justin Timberlake, Andrew Garfield, Rooney Mara, Rashida Jones ve Max Minghella gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Fincher’ın Facebook filmi fikrini, yeni çekilmesi planlanan Google filmi takip edecek. Michael London’ın yapımcılığını üstleneceği film, Google’ın yapım aşamasını ve kurucuları Sergey Brin ve Larry Page’in hayatını anlatacak. Henüz proje aşamasındaki film, Ken Auletta’nın ‘Googled: The End of the World As We Know It’ kitabına dayanacak, David Fincher’ın ‘Social Network’ filmi ise Ben Mezrich’in 2009 basım kitabı ‘The Accidental Billionaires’den uyarlandı.

radikal.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.