MediaCat

Instagram yapay zekâ sohbet robotu hazırlığında olabilir

Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına göre Instagram kullanıcıları 30 farklı yapay zekâ kişiliği arasından seçim yapabilecek.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yapay zekâ sohbet robotu (chatbot) üzerine çalışmalar yürüttüğüne dair görseller paylaştı.

Paluzzi’nin Twitter hesabında paylaştığı bilgilere göre, geliştirme aşamasındaki yapay zekâ botu soruları yanıtlayabilecek ve tavsiyede bulunabilecek. Kullanıcıların mesaj yazmada yardım alabileceği 30 farklı yapay zekâ kişiliği arasından seçim yapabileceği de sızan görselde yer alıyor.

Konuya dair Instagram’dan herhangi bir açıklama paylaşılmadı. Instagram’ın chatbot’ları güçlendirmek için hangi yapay zekâ araçlarını kullanacağı ya da özelliğin kullanıma açılıp açılmayacağı bilinmiyor.

Sosyal medya platformları arasında Snapchat önceki aylarda OpenAI’ın GPT teknolojisi tarafından desteklenen yapay zekâ chatbot’u My AI’ı kullanıma açmış, TikTok da kullanıcıların içerik keşfine yardımcı olacak Tako adlı chatbot’un denemelerine Filipinler’de başlamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.