MediaCat

Twitter’da yeni dönem başladı

Linda Yaccarino CEO görevini resmen devraldı.

Twitter’da yeni dönem başladı

Elon Musk, Twitter’daki CEO görevini resmî olarak Linda Yaccarino’ya devretti. Koltuk devri, Musk’ın öngördüğü tarihten yaklaşık üç hafta önce gerçekleşti.

Twitter’dan önce NBCUniversal’ın reklam satış yöneticisi olan Yaccarino’nun önünde zorlu bir yol olduğunu söylemek mümkün zira sosyal ağın reklam gelirleri yılın başından bu yana yüzde 59 düştü ve bu durumu toparlamak yeni CEO’nun öncelikli gündemlerinden biri.

Yaccarino’nun göreve geldikten sonraki ilk hamlesi NBCUniversal’daki eski iş arkadaşı Joe Benarroch’u işe almak oldu. Benarroch, hafta sonu yayınladığı bir bildiride “Yarın, Twitter’da iş operasyonlarına odaklanan bir rol üstlenerek farklı bir profesyonel maceraya atılıyorum. Deneyimlerimi Twitter’a taşımayı ve Twitter 2.0’ı birlikte inşa etmek için tüm ekiple birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha önce yaptığı bir açıklamada yeni yönetim altında sosyal ağın bir “her şey uygulaması” haline gelmesini umduğunu söyleyen Elon Musk ise yeni dönemde şirkette icra kurulu başkanı ve baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmayı sürdürerek ürün, yazılım ve sistemleri denetleyecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.