MediaCat

TikTok kendi chatbot’unu test ediyor

“Tako” olarak anılacak chatbot’un amacı platformdaki içerik keşfini kolaylaştırmak.

TikTok kendi chatbot’unu test ediyor

TikTok, kullanıcıların içerik keşfine yardımcı olacak ChatGPT benzeri yapay zekâlı bir chatbot oluşturdu. Uygulamanın içinde konumlanan ve “Tako” adını alan chatbot, Filipinler’de bir grup kullanıcıyla test edilmeye başladı.

TikTok’ta Tako’ya erişim sağlayan ikon, videoların sağ yanında yer alacak. Diğer metinden-metine yapay zekâ yazılımlarıyla benzer şekilde çalışacak olan Tako, kullanıcıların kendisiyle başlattıkları sohbete ya da sordukları sorulara ilgili bilgilerle yanıt vermeye çalışacak.

Watchful’a göre Tako, kullanıcıların “Bana kedi videoları göster” gibi isteklerine veya görüntüleme geçmişlerine dayalı öneriler sunabilecek. TikTok’un güçlü algoritmasının, kullanıcı geçmişine erişmek konusunda Tako’ya rakipleri karşısında avantaj sağlayabileceği öngörülüyor.

Tako’nun şirket içi bir yapay zekâ teknolojisi üzerine değil, henüz paylaşılmayan bir üçüncü taraf sağlayıcı üzerine kurulmuş olması, TikTok’un yazılıma OpenAI’ın ChatGPT’ye olduğu gibi sahip olmadığı anlamına geliyor. Bunun, Tako’nun gelişim yeteceğini uzun vadede nasıl etkileyeceği tartışılıyor.

Kullanıcılar ve Tako arasında geçen tüm konuşmalar, hem güvenlik hem de kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla TikTok tarafından incelenecek. İzlenecek olan bu yöntem, pek çok ülkede TikTok’a yönelik halihazırda beslenen gizlilik endişelerine yenilerini ekleyebilir.

TikTok ayrıca, kullanıcıların üretken yapay zekâ aracılığıyla uygulama içi avatarlar oluşturmasına olanak tanıyacak bir özelliği de test etmeye başlamış durumda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.