MediaCat

Instagram Hikâyeler’de yeni dönem

Instagram, hikâyelere bağlantı ekleme özelliğinde geçerli olan 10 bin takipçi sınırını kaldırıyor.

Instagram Hikâyeler’de yeni dönem

Instagram, Çarşamba günü herkesin hikâye paylaşımlarına bağlantı eklemesine izin verecek bir güncelleme duyurdu. Bu, önceden yalnızca doğrulanmış hesaplarla 10 bin ve daha fazla takipçiye sahip kullanıcılara sağlanan bir kolaylıktı. Alternatif çözüm arayışındaki diğer kullanıcılarsa paylaşmak istedikleri bağlantıları biyografilerine kopyalıyor ve takipçilerini hikâyeleri üzerinden biyografilerine yönlendiriyordu.

Instagram bir süre önce hikâyelerdeki bağlantı yönlendirmeleri için yukarı kaydırma özelliğini bağlantı çıkartmalarına dönüştürmüştü. Şirket, bağlantı çıkartmalarını herkes için kullanılabilir hale getirme kararında son bir yılda Instagram topluluğu için bağlantı paylaşımlarının ne kadar etkili olduğunu görmesinin rol oynadığını ifade etti.

Kullanıcı güvenliğini gözetmeyi sürdüreceğini belirten Instagram, hikâye bağlantılarıyla istikrarlı olarak yanlış bilgi ve nefret içerikli paylaşımlar yapanların bağlantı çıkartmalarına erişiminin engelleneceğini de açıkladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.