Dünyanın dört bir yanındaki “30” billboard’ları ne anlama geliyor?

Adele’in yeni albümüyle ilişkilendirilen billboard’lar, devasa bir açıkhava olayına dönüştü.

05.10.2021 - 12:51 | Tuğba Özögretmen

Dünyanın dört bir yanındaki “30” billboard’ları ne anlama geliyor?

Birkaç gündür dünyanın farklı ikonik noktalarında beliren “30” billboard’larına ilişkin merak büyüyor. Fanları tarafından, İngiliz şarkıcı Adele’in yeni albüm tanıtımı olarak görülen bu esrarengiz billboard’lar sosyal medyada “Adele geri dönüyor” akımını da başlattı. Bugüne dek 19, 21 ve 25 isimli üç albüm yayınlayan Adele’in, 2019 yılındaki doğum günü kutlamasında 30 yaşının bir dönüm noktası olduğunu söylemesi ve bir sonraki albüm adının “30” olabileceğine dair sinyaller vermesi iddiaları kuvvetlendiriyor. Ayrıca billboard’da kullanılan yazı tipinin önceki albümlerde kullanılan tasarımla örtüşmesi de bir gerekçe olarak görülüyor.

Esrarengiz billboard’lar

Bahsi geçen “30” yazılı billboard’lar son birkaç günde Paris’te Louvre Müzesi, Roma’da Kolezyum, Berlin’de Brandenburg Kapısı, Amsterdam’da Nemo Bilim Müzesi ve New York’ta Empire State Binası’nda görüldü. Ayrıca Rusya, Brezilya, Meksika, Polonya, İrlanda, İtalya, Kanada, Malezya, Güney Kore ve Birleşik Krallık’ın belirli noktalarında da yer aldı.

Adele tarafından yeni albüme yönelik herhangi bir açıklama yapılmazken, şarkıcının önceki gün sosyal medya hesaplarının rengini, billboard’larda yer alan mavi renge bürümesi heyecan kat sayısını artırdı.

Kaynak: BBC, Rolling Stones

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.