İnsan haklarının mutsuz doğum günü

Uluslararası Af Örgütü'nden karanlık bir doğum günü kutlaması.

25.12.2018 - 13:51 | Sencer Uçar

İnsan haklarının mutsuz doğum günü

30 maddeden oluşan İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edildi, bu yıl da 70’inci yaşını geride bıraktı. Peki geride kalan 70 yıla baktığımızda, insan hakları konusunda başarılı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilir miyiz?

Bildirinin kabul edildiği 10 Aralık tarihi yıllardan bu yana İnsan Hakları Günü olarak kutlanıyor. Uluslararası Af Örgütü ise Finlandiya’da bildiriye mutlu bir doğum günü düzenlemekten ziyade, insanlığın günümüzdeki haline dikkat çeken, mutsuz bir doğum gününü gözler önüne seriyor.

Reklam ajansı Foundry’nin kurguladığı iç karartıcı doğum günü partisinde savaş nedeniyle ülkelerini terk edip Avrupa’nın yolunu tutmak zorunda kalanlar ve mültecilere destek verenler boy gösteriyor. Mumlara üflenmeden evvel tutulan dilekler ise aynı kapıya çıkıyor: savaşların yerini barışa bırakması, mültecilerin geri dönmek zorunda kalmamaları.

Kampanya filmin yanı sıra ilanlarla da destekleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Uluslararası Af Örgütü Finlandiya
  • Reklam Ajansı: Foundry Berlin
Kaynak: Werbewoche

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.