MediaCat

‘İnovasyon bir süreçtir’

Jason Graham’dan e-ticarette başarının kuralları.

‘İnovasyon bir süreçtir’

Perabulvari.com Partneri ve tasarımcı Jason Graham, ‘Mad Men Lessons from American Retail’ başlıklı sunumunda e-ticarette başarılı olmak isteyen girişimcilerin izlemeleri gereken stratejiyi anlattı. Sunumuna Mad Men dizisinde Don Draper karakterinin Kodak için hazırladığı Kodak Carousel sunumuyla başlayan Graham, başarının önkoşullarından birinin de geçmişten ders almayı öğrenmek olduğunu söyledi.

“İnternet sektöründe ‘değer’ ile ‘mekân’ karıştırılıyor” diyen Jason Graham, değerin ancak ürün sevgisiyle ortaya çıktığını vurgulayarak her ürün için sorulması gereken üç sorudan bahsetti. Piyasaya sürülecek tüm ürünlerde öncelikle ‘doğru ürün mü, doğru fiyatta mı, doğru zamanda mı’ diye sormak gerektiğini ve yola bu soruların cevapların kılavuzluğunda ilerlemek gerektiğinin altını çizen Graham sunumuna altı maddelik bir dersle devam etti:

  • Her şey ‘değer’ ile başlar
  • Doğru ürünü bulun
  • Bir hikâye anlatıcı olun
  • Bir resim bin söze bedeldir
  • İnovasyon bir ürün değildir, bir süreçtir
  • Çözüm üretmeyi öğrenin

Derslerin her birini derlediği bir eski reklam seçkisiyle görsel olarak açıklayan Graham, her ürünün bir hikâyesi olduğunu söyledikten sonra inovasyon konusunu netleştirmek için kavramı tanımladı. İnovasyonun bir ürün değil bir süreç olduğunu ve temel işlevinin geleceğin ihtiyaç ve arzularını karşılamak olduğunu açıklayan Jason Graham, altı maddelik dersten sonra konuşmasını partnerlerinden olduğu Perabulvarı.com’un kısa bir tanıtımıyla sonlandırdı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.