Brand Week, Digital Day ile devam ediyor

Dijital dünya ve pazarlama Santralistanbul'da konuşuluyor.

15.11.2013 - 10:22 | Arzu Nilay Kocasu

Dijital dünya ve pazarlama Santralistanbul'da konuşuluyor.

Brand Week Istanbul etkinliğinin son ayağı Digital Day, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasına Brand Week’in hayata geçirilme amacına değinip geçtiğimiz dört günün kısa bir özetiyle başlayan Özkan, dinleyicileri günün akışı hakkında bilgilendirdikten sonra sözü İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’na bıraktı.

Sahneyi devralan Prof. Dr. Nalçaoğlu, Marka Okulu’nun da attığı çıpayla güçlenen İstanbul Bilgi Üniversitesi camiası ve MediaCat birlikteliğine vurgu yaptıktan sonra ‘sayısallaşma’ üzerine hazırladığı sunumu paylaştı. Dijitalleşmenin, sayısal etkileşimli mecraların son on yıllarda fakülte üyeleri olarak kendilerini çok meşgul ettiğini belirten Nalçaoğlu, fakülteye gelen öğrencilerinin büyük bir kısmının bu alana yöneldiklerini söyledi ve akademisyenler olarak sayısal ve etkileşimli platformlara kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığının altını çizdi.

Brand Week, Digital Day ile devam ediyor

Dijital devrimi ‘medyanın içine değil kendisine bakalım’ düsturuyla anlamak gerektiğini belirten Nalçaoğlu, sunumuna geliştirdikleri kuram ve paradigmalarla dijital alanda gerçekleştirilen akademik çalışmalara ilham kaynağı olmuş Marshall McLuhan, Manuel Castells gibi önemli isimlerin görüşlerini ve dünyanın dijitalleşme sürecini açıklayarak devam etti.