MediaCat

İlk işe dair 6 bölümlük YouTube dizisi

Çalışanlarının yaş ortalaması 19 olan McDonald’s Danimarka, gençlere 6 bölümlük mini diziyle sesleniyor.

McDonald’s’ın 100’ü aşkın restoranla hizmet verdiği Danimarka’da yaklaşık 8 bin çalışanı bulunuyor ve çalışanların yaş ortalaması da 19. İşgücü bu denli genç olan McDonald’s Danimarka ülkedeki birçok gencin de iş dünyasıyla tanışmasına vesile oluyor.

Hedef kitlesi Z Kuşağı’na yeni yollarla ulaşma hedefiyle yola çıkan McDonald’s, gençlere altı bölümlük bir gençlik dizisiyle sesleniyor. YouTube’da yayınlanan mini dizinin adı “Her Şey Değişir” ve dizide gençlikte ilk işe girildiğinde her şeyin nasıl değiştiği; eğitim, takım çalışması ve sorumluluğun McDonald’s menüsünde nasıl yer aldığı işleniyor.

Nord DDB işbirliğiyle hazırlanan dizinin kahramanları, oyuncu & influencer Anna Munch tarafından canlandırılan yeni çalışan Freja ile Oliver Michelsen’in canlandırdığı 22 yaşındaki restoran yöneticisi Jonathan.

Daha önce böyle bir şey yapmadıklarını ifade eden McDonald’s Danimarka Pazarlama Başkanı Thomas Johansen, çalışanlarıyla görüşmeler gerçekleştirerek gençler için nelerin önemli olduğunu, McDonald’s’ta nelerle karşılaştıklarını öğrendiklerini belirtiyor. Johansen, “Her Şey Değişir dizisiyle McDonald’s’ta işin hamburger ve patates kızartmasından daha fazlası olduğunu göstermek istiyoruz. Çalışanlarımızı geliştirmeyi çok önemsiyoruz ve her yıl bin 100’ü aşkın çalışanımızı şirket içi veya şirket dışı eğitim ve kurslarda yetiştiriyoruz. Diziyle, McDonald’s’ta çalışmaya dair önyargıları silmek istiyoruz. Bu iş kimileri için iş hayatına giriş kimileri için uzun soluklu bir kariyerin başlangıcı ve biz de bunu göstermek istiyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.