MediaCat

İki elin enerjisi güzel

TOTAL Oil Türkiye’den işitme engellilere yönelik bir proje.

İki elin enerjisi güzel

Ağustos ayında “Türkiye’nin enerjisi güzel” sloganlı imaj kampanyasını hayata geçiren TOTAL Oil Türkiye, işitme engellilere yönelik “İki Elin Enerjisi Güzel” adlı bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında TOTAL istasyonları, işaret dili eğitimi almış personeliyle, işaret dilinde de hizmet vermeye başlayacak.

İlk etapta İstanbul, Ankara ve Bursa’daki 20 TOTAL istasyonunda uygulanmaya başlanan proje kapsamında istasyon, market ve ön saha çalışanlarına İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile birlikte işaret dili eğitimi verildi. Projeye dair farkındalık yaratılması amacıyla da TOTAL Gönüllü Takımı işaret dili eğitimi aldı.

Projenin lansmanıysa FCB Artgroup imzalı reklam filmiyle gerçekleşti. Filmin prodüksiyonunu Shortcut, yönetmenliğiniyse Müfit Samık üstlendi.

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça, projeyi değerlendirdiği sözlerinde, “Pek çok sektörde olduğu gibi, akaryakıt sektöründe de işitme engelliler hizmet alırken zorluklar yaşıyor. İşitme engelli bireylerden aldığımız geribildirimler doğrultusunda, yaşanılan sorunları minimuma indirmek adına TOTAL Oil Türkiye ile ‘İki Elin Enerjisi Güzel’ projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Projenin ana amacı, duyma ve konuşma yetisinden yoksun işitme engelli bireylerin istasyonda bulunduğu süre içerisinde kendi dilinde hizmet alabilmesi, sağlıklı bir iletişim ortamının sağlanması, bu sayede işaret dili uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak farkındalığın toplum içerisinde oluşturulmasıdır. Bu projenin hayata geçmesinde her daim yanımızda olan TOTAL Oil Türkiye ailesine, camiamıza verdikleri bu destekten kaynaklı şükranlarımızı borç biliriz.” dedi.

TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel ise projeye ilişkin, “TOTAL Oil Türkiye olarak, yurt çapında 500 istasyonumuzla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Demirören Grubu’nun tüm şirketlerinde olduğu gibi bizler, Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmetleri sunma anlayışıyla çalışıyor, topluma karşı sorumluluklarımızı da her zaman göz önünde tutmaya gayret ediyoruz. İki Elin Enerjisi Güzel projemizle projemizle işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üreterek, istasyonlarımızda kendi dillerinde hizmet almalarını ve işaret dilinin yaygınlaşması için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.