I.T. denen canavar

Bilgi teknolojileri sorunları Hewlett Packard Enterprise'ın yeni reklamında bedene bürünüyor.

23.05.2018 - 14:31 | Arzu Nilay Kocasu

I.T. denen canavar

Bilgi teknolojileri veya pek çoklarımızın kullanmaya alışkın olduğu şekliyle I.T. karmaşık ve idare etmesi güç bir alan. İşlerin her an çığırından çıkabileceği bu alanında yaşanan sıkıntıların, bu sıkıntılarla baş etmek zorunda olanların gözünde I.T’yi bir canavara dönüştürdüğü fikrinden hareketle yeni bir reklam filmi yayınlayan HPE, Tame I.T. adını verdiği reklamında kendi kendine düşünüp hareket edebilen ve vaktini işleri baltalamaya, inovasyon süreçlerini sekteye uğratmaya, yaratıcılığın önünü kesmeye vakfeden büyük, kırmızı bir canavarı ağırlıyor.

Publicis Kuzey Amerika imzalı kampanyanın ardındaki fikri şu sözlerle açıklıyor Publicis NewYork CCO’su Andy Bird:

“Teknolojiyle ilintili sorunlar genellikle hayli büyük çaplı olur. Bu sorunları tarifi neredeyse imkânsızdır ve kapsadıkları alan itibarıyla birer canavarı andırırlar. Bu basit fikri alıp ondan akıllı, yaratıcı, koca bir görsel oluşturduk. Kırmızı canavar meselenin büyüklüğüne gönderme yaparak HPE’nin bu meseleleri ne denli hızla çözüme kavuşturduğunu anlatıyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Hewlett Packard Enterprise
  • Reklam Ajansı: Publicis Kuzey Amerika
  • Yapımevi: Imperial Woodpecker
  • Yönetmen: Simon McQuoid
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.