MediaCat

Cannes Lions ve Amazon’dan hackathon işbirliği

Festival bu yıl “Change for Good” Hackathon’unu ağırlayacak.

Cannes Lions ve Amazon’dan hackathon işbirliği

Cannes Lions, bu yıl 65’inci Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bünyesinde 19-20 Haziran tarihlerinde “Change for Good” Hackathon’unun düzenleneceğini duyurdu. Amazon, Huge ve Global Citizen ortaklığında düzenlenecek olan etkinlikte dünyanın çeşitli yerlerinden gelen takımlar yaratıcılıklarını kullanarak, Global Citizen’ın halihazırda devam eden altı projesine çözümler üretmeye çalışacaklar.

Amazon, Huge ve Global Citizen ile birlikte gerçekleştirilecek projenin lansmanını yapmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Ascential Events CEO’su ve Cannes Lions Başkanı Philip Thomas, etkinliğin festivalin ruhunu mükemmel şekilde yansıttığını da sözlerine ekledi.

Hackathon’a yaratıcılık, strateji ve teknoloji alanlarından gelen profesyonellerden oluşan disiplinlerarası takımların başvurması öneriliyor. Yarışma; coğrafi bölge gözetilmeksizin bütün ajans ve markalardan gelecek başvurulara açık.

Festivalin geleceğinin ve geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla, beş kişiden oluşacak takımların her birinde de 30 yaşın altında en az bir yarışmacının bulunması şartı aranıyor.

Bu sene ilk kez düzenlenecek olan hackathon’da, başvuruda bulunan takımlardan seçilen yedi takım yarışacak; kazanan takım ise 20 Haziran Çarşamba günü saat 15:30’da Lions Innovation’ın Interactive Stage’inde açıklanacak.

Kazanan takıma verilecek ödüller arasında festival biletinin yanı sıra sektör ve sosyal değişim liderlerinden mentorluk fırsatı da bulunuyor. Kazanan takım ayrıca Global Citizen, Amazon Web Services, Amazon Alexa ve Huge ile çalışarak ürünlerini hayata geçirebilecek.

Seçilen takımların ve jüri üyelerinin tam listesi 29 Mayıs’ta açıklanacak. Yarışmaya katılmak isteyen takımlar, başvurularını Creativity.ascential.com/CL-Hack-Signup_LP.html adresinden gerçekleştirebilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.