Human Race koşusu, medeniyetler ittifakı kapsamına alındı

Human Race, aynı günde 25 ayrı ülkede 1 milyon kişiyi spor etrafında buluşturacak...

05.08.2008 - 10:45 | MediaCat

Dünyanın en büyük koşu organizasyonu Human Race, aynı günde 25 ayrı ülkede 1 milyon kişiyi spor etrafında buluşturacak. 31 Ağustos 2008 tarihinde tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de yapılacak olan Human Race İstanbul organizasyonu Birleşmiş Milletlerin desteklediği “Medeniyetler İttifakı” projesi kapsamına alındı. Akşam 20.00’de Boğaziçi Köprüsü’nde gerçekleşecek koşuda İstanbul’da 10 bin kişi Asya’dan Avrupa’ya koşacak. Yarışın sonunda sürpriz bir konser.. Katılımcılar Kuruçeşme Arena’da Kenan Doğulu konseri ile coşacaklar.

Human Race İstanbul; T.C Başbakanılığı’nın himayesinde, Birleşmiş Milletler’in desteklediği “Medeniyetler İttifakı” projesi kapsamına alındı. 25 şehirde 1 milyon insanın katılacağı yarışın en çok konuşulan şehri İstanbul. GSGM ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da desteklediği projede kıtalararası koşu dünyada sadece İstanbul’da yapılacak. Asya’dan Avrupa’ya geçişte dünyanın en güzel koşu güzergahı olan Boğaziçi Köprüsü, tüm ülkelerin dikkatini üzerine çekiyor. İstanbul’daki koşuya diğer ülkelerden de katılımcılar geliyor. 31 Ağustos akşamı dünyadan canlı bağlantılarla herkesin İstanbul’u izlemesi bekleniyor.

Dünyanın neresinde olursa olsunlar koşucular, www.nikeplus.com adresine girerek, yarışa katılmak istedikleri şehri seçip, kayıt olabiliyor ve bütün detayları websitesinden öğrenebiliyorlar. Ön kayıdını websitesinden yaptıran katılımcılar, İstanbul’daki Nike Satış Noktaları’ndan içinde özel bir tişört, koşu çipi ve Kenan Doğulu konserini izlemelerini sağlayacak bilekliklerinin bulunduğu “Nike Human Race Koşu Paketi”ni alabiliyorlar.

Human Race, sporun ve müziğin ötesinde güzel bir amaca da hizmet ediyor. Proje kapsamında, Türkiye’deki koşuya katılacaklardan alınan 10 YTL tutarındaki başvuru ücreti, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Atletizmi Geliştirme projesine aktarılıyor. Nike ayrıca, her katılımcının kendi seçimi doğrultusunda, iklim değişikliğiyle mücadele eden WWF veya kanser hastalarını birleştiren Lance Armstrong Vakfı’nın yanı sıra, çocuklara spor ve eğitim olanakları sunmak için çalışan Birleşmiş Milletler Mülteci Temsilciliği’nin ninemillion.org kampanyasına 1’er ytl bağışlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.