MediaCat

Huawei’den iPhone kullanıcılarına anlamlı jest

Huawei, yeni iPhone’larına kavuşmak için bekleyen hevesli kalabalığın bekleyişine naçizane bir hediyeyle ortak oluyor.

Huawei’den iPhone kullanıcılarına anlamlı jest

Apple piyasaya yeni bir iPhone modeli sürdüğünde, rakiplerin markayı tiye alan kampanyalar hazırlaması âdettendir. Genellikle Samsung’un adını görmeye alışkın olduğumuz bu satirik kampanyalardan biri, bu yıl, Huawei imzasıyla karşımızda.

iPhone’un geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardığı iPhone XS modelini edinebilmek için Apple Store’ların önünde uzun kuyruklar oluşturan -Singapur ve Hollanda’daki- kalabalıklara anlamlı bir jest yaparak onlara birer powerbank hediye eden Huawei, iPhone kullanıcılarına üzerinde şöyle bir notun olduğu paketler dağıttı:

“İşte bir powerbank. Buna ihtiyacınız olacak. Huawei’den.”

Huawei'den iPhone kullanıcılarına anlamlı jest

Öte yandan, iPhone’lara kıyasla çok daha uzun pil ömrüne sahip yeni bir amiral gemisi telefonun hazırlığında olan Huawei’nin bu kampanyası, markanın kendi sadık kullanıcı kitlesi nezdinde biraz tepkiyle karşılanmış gözüküyor. iPhone aşkları Huawei tarafından verilen bir powerbank’la muhtemelen sönmeyecek olan Apple hayranları yeni telefonlarını “bedavaya” diledikleri yerde şarj edebilecekken, halihazırda sadık birer Huawei kullanıcısı olan diğerleri kendilerine bu tür bir jestin yapılmamasından duydukları rahatsızlığı sosyal medyada ilan ettiler.

Huawei'den iPhone kullanıcılarına anlamlı jest

Yeni bir iPhone için saatler süren kuyruğun çilesini çekmeyi ve hatırı sayılır bir miktarda para harcamayı göze alan iPhone sevdalılarının, kampanya her ne kadar iyi düşünülmüş de olsa, iPhone kullanmaktan muhtemelen bu kadar kolay varzgeçmeyecek olmalarıysa cabası.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.