MediaCat

Hikâyeler biter müzik bitmez

Spotify’dan garip ama gerçek bilgiler.

Hikâyeler biter müzik bitmez

İşte size birkaç ilginç bilgi:

  • Michael Ende’nin 1979 yılında yayımlanan ve 1984 yılında beyazperdeye aktarılan muazzam kitabı Bitmeyecek Öykü’nün Limahl tarafından seslendirilen film müziği bugün hâlâ her gün en az bir kişi tarafından dinleniyor.
  • Haftada 1500 kişi, Papa Francis’in geçen yılın son demlerinde sevenlerinin beğenisine sunduğu Rock albümüyle dertlerinden arınıyor.
  • Yeni evlerine taşınmalarını adında “Moving” kelimesinin geçtiği bir müzik listesiyle taçlandıran 100’lerce insan taşınma stresini Flo Rida’nın My House şarkısını dinleyerek atıyor.

Müzik ve Spotify etrafında şekillenen şaşırtıcı bilgileri derleyerek onlardan yepyeni bir kampanya hazırlayan Spotify, yukarıdaki üç bilgiden hareketle üç reklam filmi ve üç şarkı listesi hazırladı.

Spotify Yaratıcı Başkan Yardımcısı ve Marka Strateji Sorumlusu Jackie Jantos’un açıklamasına göre “Spotify cemiyetinin hayat verdiği kültürde yeşeren ilginç vakaları kampanyalaştıran” reklam ajansı Wieden+Kennedy imzalı reklam filmlerini ve şarkı listelerini paylaşmadan önce bir ilgi çekici bilgi de bizden:

Kampanyanın ilk reklam filmi The Never Ending Story’de oynayan oyuncu, 1984 yılında Atreyu’yu oynayan Noah Hathaway’in bizzat kendisi. Atreyu’nun büyülü ejderhası Falkor’u ise, tıpkı filmdeki gibi, alan Oppenheimer seslendiriyor.

KÜNYE
Reklamveren: Spotify
Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy New York
ECD: Karl Lieberman
Kreatif Direktörler: Erwin Federizo, Brandon Henderson
Art Direktör: Jed Heuer
Reklam Yazarı: Will Binder
Yapımevi: Anonymous Content
Yönetmen: Tim Godsall
Görüntü Yönetmeni: Andre Pienaar, Darko Suvak

Kaynak: The Stable

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.